Türkiye

CD Projekt RED, Polonya Hükumeti’nden 7 milyon dolar destek aldı

CD Projekt RED, Polonya Hükumeti’nden 7 milyon dolar destek aldı

Bu para, şirketin Cyberpunk 2077 için ayırdığı bütçeye eklenecek olabilir mi?

Oyunlardaki karakterlerin detaylandırılması, sinematiklerin gerçekçi hale getirilmesi ve oyunların çok daha kaliteli sunulması için oldukça büyük paralar harcanıyor. Oyunlardaki görsel kalite sınırını The Witcher 3: Wild Hunt ile inanılmaz bir noktaya çeken CD Projekt RED, bu sınırı yükseltmeyi de amaçlıyor. Şirket çoklu oyuncu araştırmaları, şehir oluşturma, sinematik etki ve animasyonları en üst seviyeye getirme amaçları için Polonya Hükumeti’nden $7 milyon aldı.

CD Projekt RED

Video oyunu geliştirmenin gerçekten yenilikçi bir işlem olduğunu belirten CD Projekt RED’in başkanı Adam Kiciński, önümüzdeki yıllarda başka Polonyalı geliştiricilerin projelerinin de aralarında bulunduğu 191 milyon PLN (Polonya Zlotisi) değerinde 40’a yakın proje göreceğimizi açıkladı. The Witcher 3: Wild Hunt’ın geliştiricisine ise, devlet tarafından ayrılan bütçenin 30 milyon PLN’lik bir kısmı düşmüş. Polonya merkezli oyun geliştiricileri olan Techland ve CI Games gibi şirketlere de aynı The Witcher serisinin yaratıcısına olduğu gibi destek veriliyor. Hükumetlerin oyun geliştiricileri güçlü bir şekilde desteklemeye başlaması gerçekten heyecan verici.

Yaşayan, gerçeğe yakın, dev boyutlarda şehirlerin yapılabilmesini sağlamak, şirkete verilen bu paranın temel amaçlarından bir tanesi. Cyberpunk 2077’de bizlere sunulacağını bildiğimiz çoklu oyuncu deneyimi ve bu deneyimi geliştirmek de Polonya Hükumeti’nin bu desteğinin öncelikleri arasında. Bunların yanı sıra sinematik hissiyatın güçlendirilmesi ve animasyonların mükemmelleştirmesi üzerinde de çalışmalar yapacak olan CD Projekt RED’in bunları gerçekten Cyberpunk 2077 ile birlikte mi yapacağı, yoksa heyecanlanmamızı gerektiren başka bir projesi daha mı olduğuna dair herhangi bir açıklama bulunmuyor.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın