Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 21.03.2022

CD Projekt RED ekibi tarafından gelen yeni açıklamaya göre, gözümüzün nuru diyebileceğimiz REDengine oyun motoru yerine, yolda olan yeni nesil The Witcher oyunu için Unreal Engine 5 oyun motorunu kullanacak. CD Projekt RED’in verdiği bilgilere göre, Epic Games ile olan partnerlik anlaşmaları, teknik destek ve lisans sorunlarını çözüyor. Dahası da, Epic Games ile olan işbirlikleri sayesinde, Epic Games ekibindeki geliştiricilerin yardımını alarak, Unreal Engine 5 oyun motorunu, açık dünya oyunları için optimize edecekler.

CD Projekt RED REDengine yerine kullanacağı Unreal Engine 5 ile nasıl bir The Witcher oyunu yapacak?

CD Projekt RED’in yaptığı açıklamalar arasında, yolda olan yeni The Witcher oyununun nasıl bir şey olacağı, konusunun ne olacağı ve bizlere ne sunacağı konusunda bir şey diye getirilmedi. Dahası da, yapılacak olan yapımın çıkış tarihi ile ilgili de herhangi bir bilgi bulunmuyor. Aslında bu, kötü bir şey değil. Zira, Cyberpunk 2077’den sonra, çıkış tarihini kesin olarak vermeleri yerine, daha sağlam bir yapıya sahip oyunla karşımıza çıkmalarını isteriz, oyuncular olarak.

REDengine’in terk edilmesi de, çok da şaşırtan bir durum olmadı açıkçası. Çünkü, konu yine Cyberpunk 2077 olacak ama oyun çıkış yaptığında, performans açısından hiç de iyi durumda değildi. Sadece performans da değil, aynı zamanda herhangi bir hata, sorun görmeden geçirebildiğimiz bir 5 saniye bile yoktu. Unreal Engine 5 ile yolda olacak yapımın performans ve teknik açılarından nasıl olacağını kestirmek henüz mümkün değil belki ama en azından daha sağlam bir yapıda olacağına inanıyoruz. Bütün bunlar dışında, CD Projekt RED’in yolda olan yeni The Witcher serisi oyunu, sadece 1 oyun mağazasına bağlı olmayacak. Yani, Epic Games‘in mağazası dışındaki platformlarda da yer alacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.