Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 19.12.2016

Cyberpunk 2077 ve fazlasının daha iyi olması için ufak bir meblağ.

cyberpunk-2077

Game Pressure'ın çevirdiği Eylül ayı raporuna göre CD Projekt RED, 2017 yılı için Polonya devletinden 7 milyon dolarlık bir hibe para aldı.

Devletin hibe ettiği paranın Cyberpunk 2077 ve yeni CD Projekt RED oyunlarınının çok daha iyi olması için kullanılacağı söylendi. CD Projekt RED'in birkaç ay önce Polonya'nın GameINN programına başvurduğunu belirten yetkililer, bu başvurunun olumlu sonuçlandığını bildirdi. Bu para, şehir yaratımında kullanılacak komplike teknolojiler, büyük ve canlı şehirler, gerçek zamanlı şehir hayatı ve insanlar; geliştirilmiş yapay zeka ve yepyeni çoklu oyuncu dinamiklerinin bir arada bulunduğu birçok yeni mod ve nesnenin oluşturulması için veriliyor. CD Projekt RED'in övgüyle bahsettiği yeni teknolojilerini ilk olarak Cyberpunk 2077'de kullanması bekleniyor.

CD Projekt RED'in başkanı Adam Kiciński, oyun geliştirme sürecinin uzun uğraşlar ve büyük paralar gerektiren, AR-GE çalışmasına odaklı, birçok deney ve prototipten oluşan bir süreç olduğunu söyledi. Mali açıdan çok riskler olduğunu belirten Kiciński, Polonya endüstrisinin devamlı gelişmekte olduğunu ve oyun sektörünün Polonya ekonomisinin lideri olabileceğini vurguladı. GameINN programı, yaklaşık olarak hibe ettiği 160 milyar Türk lirası (191 million PLN) ile 40'a yakın projeye destek veriyor.

Cyberpunk 2077, henüz resmi bir çıkış tarihine sahip değil. Oyunun PC, PS4 ve Xbox One için yayımlanacağı biliniyor. Ayrıca 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de gelecek yeni yapımları ise buradan öğrenebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.