Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 30.08.2019

The Witcher 3: Wild Hunt ve Cyberpunk 2077 oyunlarının geliştiricisi CD Projekt Red, bugün oldukça önemli bir duyuruda bulundu. Stüdyo, çok daha fazla projeye aynı anda ve yüksek verimlilikle yaklaşabilmek için çift markalı modele geçtiğini açıkladı. Stüdyo, 2019’un ilk yarısında gelirlerinde %26 artış bildirmesinin ardından, geleceğe dair oldukça umut verici açıklamalarda bulundu.

CD Projekt Red

İlerideki stratejileri ve yatırımcılara sunacakları hakkındaki bilgilendirme sırasında, stüdyonun iş modeline dair bilgiler verildi. Buna göre CD Projekt Red, The Witcher ve Cyberpunk 2077 markalarını ana iki markası olarak kabul ederek ilerleyecek. Bu “iki markalı model” şirketin birden fazla proje üzerinde çalışabilmesini ve takımları bu şekilde kurabilmesini sağlayacak. Bu açıklama, her iki markanın geleceği için de olukça önemli olacak.

Şirket, “Çeşitli üretim hatlarının kullanılmasıyla birlikte iki markalı modele geçilmesi üretimi ve finansal aktiviteleri optimize etmemize imkan tanıyacak. Önemli risklerin daha düşük boyutlara indirilmesi ve çalışanların tam verimliliğe geçmesi de bu şekilde mümkün olacak.” şeklindeki açıklamalarıyla modelin arkasındaki düşünceyi yatırımcılara aktardı. Bu modeli oyuncuların da stüdyodan beklentilerini tazeleyebilir.

CD Projekt Red, yeni The Witcher ve Cyberpunk 2077 oyunları geliştirebilir.

Stüdyonun yeni markalar aramak yerine The Witcher ve Cyberpunk 2077 markalarına bağlılığını yinelemesi, yeni oyunların erken geliştirme sürecinde olduğuna işaret ediyor olabilir. Cyberpunk 2077 henüz çıkışını gerçekleştirmemiş olsa da bir devam oyunu alacağı uzun süre önce konuşulmaya başlanmıştı. Oyuncular tarafından oldukça beğenilen The Witcher 3: Wild Hunt’ın ise bir devamının olmaması, özellikle bu açıklamalardan sonra, imkansız görünüyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.