Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 22.05.2015

Oldukça olumlu incelemeler ile birlikte çıkışını yapan The Witcher 3: Wild Hunt, son zamanlarda grafiksel kalitenin düşürüldüğü iddiaları ile gündeme geliyordu. CD Projekt RED verdikleri bir röportajda bu durumu detaylı bir şekilde açıklamıştı. Fakat aynı röportaj içerisinde oldukça dikkat çekici bir nokta da bulunuyordu. Konsollar eğer olmasaydı, The Witcher 3: Wild Hunt da olmazdı.

The-Witcher-2

Eurogamer’a röportaj veren The Witcher 3: Wild Hunt geliştiricileri, verdikleri bu röportajda konsolların öneminden detaylı bir şekilde bahsetti. “Eğer işin içine PlayStation 4 ve Xbox One’ı katmasaydık ortada bir The Witcher 3: Wild Hunt olmayacaktı. Çünkü konsollarda yapılan satışlarla birlikte daha fazla rakamlara, ihtiyacımızın olduğu rakamlara ulaşabiliyoruz. Yüksek bütçeli bir oyun geliştiriyoruz, dev gibi açık bir dünya, üst düzey grafikler gibi şeyler sadece PC platformuna oyun geliştirerek olmuyor.” şeklinde röportaj veren CD Projekt RED, konsolların önemini de bu şekilde açıklamış oldu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.