Cyberpunk 2077, CD Projekt Red tarafından geliştirilmiş en başarılı oyun olacak

Cyberpunk 2077, CD Projekt Red tarafından geliştirilmiş en başarılı oyun olacak

Oyuncuların sana güveni tam, CD Projekt Red.

The Witcher serisi ile oyuncuları oldukça memnun eden CD Projekt Red, artık The Witcher 3: Wild Hunt için bir şey geliştirmeyeceğini ve yeni oyunlar geliştirmek istediklerini açıklamışlardı. Bu oyunlardan ilki Cyberpunk 2077. Yeni gelecek bu oyun merakla beklenirken, CD Projekt Red’in ortak kurucusu Michal Kicinski, yeni oyun hakkında açıklamalar yaptı. Michal Kicinski, Polonyalı internet sitesi olan Gazeta’ya yaptığı açıklamada, Cyberpunk 2077’nin, ticari anlamda The Witcher 3: Wild Hunt’den daha başarılı olacağını düşünüyor. Bu ismin yaptığı açıklama ise, “Biz de dahil, kimse The Witcher 3: Wild Hunt’ın bu kadar başarılı olacağını beklemiyordu. İçinde bulunduğu sektörde bir sürü övgü alan ve her kategoride ödül alan bir oyundan bahsediyoruz. Oyundan daha fazlasını bekleseydik, elbette daha fazla satış yapardı. Hatta ağabeyim Adam (CD Projekt Red’in CEO’su.) katıldığı bir konferansta bundan bahsetti. The Witcher 3: Wild Hunt, elbette devasa bir ticari başarıya sahipti ama satış açısından büyüme için hala yeterli alan var.” şeklinde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Cyberpunk 2077, CD Projekt Red tarafından geliştirilmiş en başarılı oyun olacak

Michal Kicinski, Cyberpunk’ın fütüristik dünyasının, The Witcher serisi gibi bir fantastik dünyadan daha az popüler olmasına rağmen, başarının kendi hırslarından dolayı geleceğine inanıyor. Michal Kicinski bu konuda, “The Witcher evreni oyun için mükemmel bir materyal idi ama aynı zamanda bizi kısıtladı. Şimdi ise bir fantezi dünyasında geçecek olan oyun için çalışıyoruz. Eminim ki Cyberpunk 2077, The Witcher 3: Wild Hunt‘dan çok daha büyük bir ticari başarı elde edecek. Cyberpunk’ın fütüristik dünyası, günlük hayatımızda bildiklerimize çok daha yakındır. Ayrıca fütüristik temanın filmlerdeki, kitaplardaki, çizgi romanlardaki ve oyunlardaki varlığından da anlayabileceğiniz kadarıyla çok daha popüler. Unutulmamalıdır ki fantezi çok daha niş bir konudur. İnanıyorum ki, CD Projekt Red sadece prestijli ödüller ve övgülerle değil, aynı zamanda büyük bir ticari başarı için de mücadele edebilir. Bu endüstride ikisini de başarmak gerçekten zor ama hem Rockstar Games, hem de Blizzard bunu bize gösterdi.” diyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Cyberpunk 2077 için henüz bir çıkış tarihi verilmemiş olsa da şimdiden heyecanlı olduğumuzu söyleyebiliriz. Oyuncular, CD Projekt Red’e oldukça güveniyorlar. Umarız ki bu güveni boşa çıkartmazlar. Sizin bu açıklamalar hakkında ki düşünceleriniz nedir?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.