CD Projekt RED, bünyesindeki sorunlardan ve Cyberpunk 2077 oyunlarının geliştirilme sürecinden bahsetti

CD Projekt RED, bünyesindeki sorunlardan ve Cyberpunk 2077 oyunlarının geliştirilme sürecinden bahsetti

CD Projekt RED yine bildiğimiz CD Projekt RED aslında. Kendi yollarını izliyorlar.

Video oyunu sektöründe en çok saygı duyulan geliştirici ve yayıncı ekiplerden bir tanesi olan CD Projekt RED, bugüne kadar The Witcher serisi ile oyuncuların kalplerini kazanmıştı. Geliştirici ekip en son The Witcher 3: Wild Hunt isimli oyunlarını piyasaya sürüp, ödülleri toplayıp, yeni bir oyun üzerinde çalışmaya devam etmişti. Bu oyun ise Cyberpunk 2077. Fakat en son çıkan The Witcher oyunundan sonra CD Projekt RED bünyesinde problemler yaşanmıştı, birçok geliştirici şirketten ayrılmıştı. Üzerine bir de Cyberpunk 2077 hakkında hiç yeni haber duyamamıştık. Bu yüzden herkes, “Cyberpunk 2077 geliştirilme sürecinde problem var.” şeklinde düşünüyordu. Bu düşüncelere son vermek adına CD Projekt RED, bünyesindeki sorunlardan ve Cyberpunk 2077 oyunlarının geliştirilme sürecinden bahsetti.

CD Projekt RED, bünyesindeki sorunlardan ve Cyberpunk 2077 oyunlarının geliştirilme sürecinden bahsetti

CD Projekt RED öncelikle, şirket içi problemlerinin doğru olduğunu, oyuncuların da bu yüzden endişeli olduğunu bildiklerini kabul etti. Fakat şirket, kendi içerisindeki problemleri dışarıya yansıtmanın pek taraftarı değil. Peki, o zaman neden şimdi bir açıklama yapıyorlar? Bu açıklamanın sebebi, oyuncuların Cyberpunk 2077 hakkında endişeli olması. CD Projekt RED öncelikle 2015 senesinden beri işten ayrılan birçok geliştiricinin olduğunu ve bu durumun normal olduğunu belirtti. Şirketin açıklamalarına göre bu sürekli yaşanan bir durum.

Yaşanan bu işten ayrılmaların, Cyberpunk 2077 oyunlarını da etkilediğini belirten geliştirici ekip, yine de bu oyunun geliştirilme sürecinin planlandığı gibi ilerlediğini belirtti. CD Projekt RED, bundan önceki The Witcher oyunlarında yaptığı gibi, projelerini hızlandırmadan, istedikleri kadar zaman kullanarak bu oyunu geliştirmek istiyor. Zaten The Witcher serisindeki her oyunun da geliştirilme süreci 5 sene civarında idi. Evet, Cyberpunk 2077 duyurulalı 5 seneden daha fazla oldu fakat o oyun duyurulduğu zaman aktif olarak Cyberpunk 2077 değil, The Witcher 3: Wild Hunt geliştiriliyordu. Bunu da unutmamak lazım.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve PlayStation kullanıcıları tarafından muhtemelen çokça tercih edilen oyun ile tanıştıralım: FIFA 18 inceleme. Eğer futbol temelli bir oyun yerine, direkt bir WWE oyunu arıyorsanız, güreşmek istiyorsanız da WWE 2K18 güreşçi listesi, ek paketleri, rehberleri, ipuçları ve daha fazlası yazımıza göz atmayı unutmayın.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın