Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Sinan Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 17.02.2018

Ganimet kutuları ve oyun içi mikro ödemeler, son zamanlarda oyun dünyasını en fazla meşgul eden problemlerden oldular. Oyun sektörünü 2017 yılında önemli derecede etkileyen konular, bazı ülkelerin siyaset adamları tarafından kumar olarak nitelendirilmişti. Hatta konunun, yasalar çerçevesinde tekrar düzenlenmesi gerektiğini dahi dile getirmişti. CD Projekt Red patronu Adam Kiciński, geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde yaptığı açıklamada, Cyberpunk 2077 oyununda, uzun süreli bir başarı ve oynanırlık fırsatı sağlayabilmesi adına çevrim içi unsurların bulunacağını belirtmişti.

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 için mikro ödemeler ve ganimet kutuları ile ilgili açıklamalarda bulundu

Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde, CD Projekt Red şirketinin oyun içi ödemeler ve ganimet kutuları hakkında nasıl bir duruş sergileyeceği soruldu. Şirketin kurucularından Marcin Iwiński bu konuda, “Bizim bu konu hakkındaki duruşumuz, The Witcher 3: Wild Hunt ve Gwent: The Witcher Card Game ile aynı olacak. Eğer bir oyunu tam fiyatı ile satın alıyorsanız, karşılığında büyük, iyi kalitede içerik almalısınız. Bu içerik, size çok uzun süre keyifle oynayabileceğiniz bir oyun deneyimi sunmalı. Bu, uzun süre tanımı farklılık gösterse de, bizim için her zaman ana hikaye ile 50-60+ saati, yan içerikler ile yüzlerce saati ifade ediyor. Kullanıcılar ne için ödeme yaptıysa, onu elde edecek. Bunun yanı sıra, kaliteyi arttırmak için her zaman elimizden geleni yapıyoruz. Oyununuzu arkadaşlarına öneren mutlu bir oyuncudan daha iyi bir reklam yoktur.” dedi.

Geçmişte yayımladıkları genişleme paketlerinin, kullanıcılara saatlerce oynayabilecekleri yeni içerikler sunduğunu belirten Marcin Iwiński, şirketin bakış açısına göre,indirilebilir içeriklerin ise oyuna ufak yenilikler getiren bedava içerikler olduğunu belirtti. Oyun geliştiricilerinin, oyuncuların hissettiklerine daha çok önem vermesi gerektiğini ve oyuncalara verdiklerinin yeterli olup olmadığını daha çok sorgulamaları gerektiğini konuşmasına ekledi.

The Witcher 3: Wild Hunt oyununun başarısının ardından, 4. bir The Witcher oyununun gelip gelmeyeceği sorulduğunda ise, “Ömrümüzün büyük bir kısmını The Witcher serisi için harcadık, onun yeri bizim için gerçekten ayrı. Tabii ki bu evrenden tam olarak vazgeçmiyoruz.  Fakat artık Cyberpunk 2077 zamanı.” açıklamalarında bulundu. Yaptığı bu açıklamalardan sonra, oyuncular tarafından bir kez daha övgü yağmuruna tutulan CD Projekt Red, ortada bulunan büyük beklentinin farkında. Bu beklentinin karşılığını vereceğinden emin olan şirket, oyuncuları hayal kırıklığına uğratmamak için elinden geleni yapıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.