CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 sonrasında yeni bir oyun üzerinde çalışacak

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 sonrasında yeni bir oyun üzerinde çalışacak

The Witcher 4 olanakları hakkında da konuştu geliştirici ekip.

Geçen gün The Witcher serisinin 25 milyondan fazla sattığını açıklayan CD Projekt RED, bu açıklamalar ardından bir toplantı düzenledi ve bu toplantı sırasında şirketin geleceği konuşuldu. Bu konuşmalar sırasında, geliştirici ekibin yeni oyunları hakkında bol bol da açıklamalar yapıldı. Bu açıklamalardan ilki Cyberpunk 2077 hakkındaydı. Geliştirici ekibin açıklamasına göre, Cyberpunk 2077 oyunlarının geliştirilme sürecinde bayağı bir yol katedildi. 300’den fazla kişinin üzerinde çalıştığı, şirketin bu zamana kadar yapacağı en büyük oyun olan Cyberpunk 2077, geliştirici ekip tarafından büyük bir önem ve sevgi ile geliştiriliyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 sonrasında yeni bir oyun üzerinde çalışacak

CD Projekt RED, açıklamaların devamında, geliştiriciler için şu günlerin oldukça zor olduğunu belirtti çünkü Cyberpunk 2077 çok ilerledi bir proje olarak. Oyun hakkında paylaşılacak çok fazla detay var ama çalışanlar paylaşamıyor. Çünkü geliştirici ekip, 2017 senesinin Gwent: The Witcher Card Game oyununa ait olmasını istiyor. Bu da demek oluyor ki, Gwent: The Witcher Card Game hakkında 2017 senesi boyunca bayağı bir şey göreceğiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Şirketin açıklamalarına göre, Gwent: The Witcher Card Game üzerinde çalışan geliştirici sayısı, Cyberpunk 2077 üzerinde çalışan geliştirici sayısından 3 kat daha az. Fakat geliştirici ekip, bu iki oyun haricinde paralel olarak 1 oyun daha geliştirmek istiyor. Bu durum, büyük bir ihtimalle Gwent: The Witcher Card Game resmi çıkışını gerçekleştirdikten sonra raya koyulacak çünkü geliştirici ekip, Gwent: The Witcher Card Game oyununu güncel tutmaya çalışırken, Cyberpunk 2077 ile bir paralel proje oluşturmak istediğini söyledi. Fakat bu projenin ne olduğu henüz bilinmiyor. Tahminler mi? Tabii ki The Witcher 4.

CD Projekt RED, The Witcher projesi hakkındaki konuşmalara, The Witcher 3: Wild Hunt ile başladı. Geliştirici ekip artık The Witcher 3: Wild Hunt projesini tamamen kapattı. Bu da demek oluyor ki, oyun için artık hiçbir şekilde yeni içerik göremeyeceğiz. Geliştirici ekip, yeni bir The Witcher oyunu hakkında da, “The Witcher serisi, bir üçleme olarak düşünüldü ve üçlemelerde, 4. bir oyun olamaz . Fakat ekibimiz, yarattıkları bu evreni çok sevdi ve bu seriye verdiğimiz 15 senelik bir emek var. Çok da para var. Bunu düşünmemiz gerekir.” dedi.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Mass Effect: Andromeda inceleme yazımıza veya Halo Wars 2 inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Yakın zamanda resmi duyurusu gerçekleştirilmiş olan Destiny 2 hakkında bildiğimiz her şeye de mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.