Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 25.12.2020

Rosen Law Firm, global bir yatırımcı haklarını koruma şirketi. Daha önceki haberlerimizde CD Projekt’e dava açılabileceği ile ilgili bilgiler vermiştik. En sonunda beklenilen oldu. CD Projekt ekibine Rosen Law Firm tarafından dava açıldı. Bu dava, 16 Ocak 2020 ile 17 Aralık 2020 tarihleri arasında yatırım yapanları kapsıyor. Amacı ise, CD Projekt tarafından bu yatırımcılara verilen zararın karşılanması.

CD Projekt ekibi Rosen Law Firm tarafından dava ile zora sokulabilir

Her ne kadar Rosen Law Firm dava açmış olsa bile, CD Projekt’in başı daha fazla belaya girebilecek gibi görünüyor. Çünkü, geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız haberlerde de belirttiğimiz üzere Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP de araştırmalar yapıyor ve dosya topluyor. Onların neler yapacağını tam olarak bilemiyoruz henüz. Fakat Rosen Law Firm tarafından dava edilme sebepleri belli oldu. Hemen aşağıda, başlıca sebepleri sizlerle de paylaştık. Bu listede yer alan konular dolayısıyla dava açıldı.

Rosen Law Firm tarafından yanlış bulunan şeyler:

  • Cyberpunk 2077, muazzam sayıda hata nedeniyle mevcut nesil Xbox veya PlayStation sistemlerinde neredeyse oynanamayacak durumdaydı.
  • Sony, Cyberpunk 2077’yi PlayStation mağazasından kaldırdı. Ayrıca, Sony, Microsoft ve CD Projekt oyun için tam geri ödeme yapmak zorunda kaldı.
  • CD Projekt itibar konusunda ve maddi açıdan zarar gördü.
  • Davalıların işleri, faaliyetleri ve beklentileri hakkındaki ifadeleri materyal olarak yanlıştı ve yanıltıcıydı ve/veya ilgili tüm zamanlarda makul bir dayanaktan yoksundu.
Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.