CD Media, Nintendo Türkiye faaliyetlerinin detaylarını açıkladı

CD Media, Nintendo Türkiye faaliyetlerinin detaylarını açıkladı

Fiyatlandırma politikası ve teknik destek hizmetlerine dair yeni bilgiler ortaya çıktı.

CD Media tarafından düzenlenen bizim de katıldığımız bir toplantıda, Nintendo Türkiye faaliyetleri ile ilgili detaylar sunuldu. Teknik desteğin nasıl ele alınacağından satışın ne zaman başlayacağına dair merak edilen tüm konular cevaba kavuşmuş oldu. Oyuncuların en çok ilgisini çekecek gelişme ise, büyük ihtimalle spotçulardan alınmış olan cihazlara teknik servis hizmetinin sağlanacak olması olacaktır.

CD Media Nintendo Türkiye

Uzun zamandır ülkemizde göremediğimiz Nintendo ürünleri, Mayıs ayının sonundan itibaren satışa sunulacak. Yani sevdiğiniz fakat Switch konsolunuz olmadığı için oynayamadığınız pek çok oyuna erişim sağlayabileceksiniz. Satış konusu açıldığında akıllara gelen ilk sorulardan olan “fiyatlar nasıl olacak” sorusu da CD Media tarafından cevaplandı. Ürünlerin ülkemizdeki satış fiyatları, Avrupa fiyatlarına vergilerin eklenmiş hali olacak. Aslına bakarsanız bu iyi bir haber olarak nitelendirilebilir. Türkiye’ye taşıma ücreti ve benzeri ek ücretlendirmeler yapılmayacak olması oyuncuları rahatlatacaktır.

Nintendo Türkiye faaliyetlerinin başlaması ile birlikte, satın aldığınız ürünleri resmi teknik servislere götürebileceksiniz. Türkiye resmi dağıtımcısı CD Media tarafından yapılan açıklamaya göre, daha önceden satın aldığınız ürünleri de teknik servislere götürebileceksiniz. Yani resmi işlemler başlamadan önce spotçulardan alınmış ürünler, Nintendo Türkiye varlığında da desteklenmeye devam edilecek. Uzun yılların ardından CD Media ile ülkemize geri dönecek olan Nintendo, Türkiye pazarına büyük bir giriş yapmak amacıyla planlamalar yapmış olabilir. Şimdilik sahip olduğumuz bilgiler bu kadar olsa da, yakın zamanda yeni açıklamalar gelecektir.

CD Media, Nintendo Türkiye dışında ülkemizde hizmet veriyor mu?

CD Media’nın yapısı hakkında aklınızda sorular varsa bu soruları yok etmeye hazır olun. Halihazırda pek çok büyük oyun stüdyosunun Balkanlar bölgesindeki dağıtımcılığı görevini üstlenmekte olan şirket, ülkemizde de faaliyetleri en iyi şekilde gerçekleştirecektir. Take-Two Interactive’in Switch için çıkacak oyunlarının yanı sıra, PC ve Xbox platformlarındaki oyunlarının Türkiye dağıtımcılığının da yine CD Media tarafından üstlenildiğini belirtelim. Bu konu hakkındaki bilgiler de kısa bir süre içerisinde paylaşılacaktır diye düşünüyoruz.

Yorumlar (1)

Bir Cevap Yazın

  1. Efe dedi ki:

    abi mayıs sonu falan değil yalnız haziran bitiyo nintendo ortalarda yok
    mediamarkta gisip nintendo varmı diye soruyosun adam ne alaka nintendo diyo şunun bi açıklığa kavuşmasını istiyorumbu yaz gelicekmi nintendo.