Avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 11.03.2021

Diablo 2 Resurrected dolandırıcılığından sonra, bir uyarı da Capcom tarafından geldi. Capcom, Resident Evil Village oyununa erken erişebilmek için e-posta yoluyla gönderilen sahte davetiye mesajlarına dikkat edilmesini istedi. Sadece Diablo 2 Resurrected ile ilgili değil, buna benzer bir olay Far Cry 6 için de yaşanmıştı. Resident Evil Village, 7 Mayıs 2021 tarihinde çıkış yapacak. Oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça, sahte haberlerin yayılması hız kazanıyor. Dikkatli olmakta fayda var.

Resident Evil Village oyununa erken erişim için e-posta yoluyla sahte davetiye mesajları gönderildi

Capcom, oyuncuları bu sahteciliğe karşı dikkat etmeleri için uyardı. Firma, bu mesajları kendilerinin yollamadığını söyledi ve mesajların açılması durumunda; mesaj içinde hiçbir yere tıklanmamasını, hiçbir dosyanın indirilmemesini, asla geri yanıt verilmemesini istedi. Ayrıca, mesajları yollayan sahtecilerin e-posta adreslerinin bir kısmı da ifşa edildi. Firma, "“no-reply(at)capcom(dot)com" adresiyle gönderilen mesajların sahte mesajlar olduğunu söyledi. Bu tarz bir e-posta alırsanız, kesinlikle açmayın.

Capcom yaptığı resmi açıklamada, "Bu mesajların Capcom tarafından gönderilmediğini ve yetkisiz bir üçüncü tarafın, bilgilerinizi çalmak istediği gibi göründüğünü size bildirmek istiyoruz. Böyle bir mesaj aldıysanız, lütfen herhangi bir dosya indirmeyin veya yanıtlamayın ve mesajı hemen silin." dedi. Haziran 2021 tarihindeki PlayStation 5 etkinliğinde duyurulan ve 7 Mayıs 2021 tarihinde satışa sunulacak olan  Resident Evil Village; PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve Xbox Series S için çıkışını yapacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.