Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Engin Saklı, Editör Yazım tarihi: 06.11.2012

Capcom, Finansal durumu ile ilgili soruları yanıtlamak için yayınladığı ‘Soru&Cevap’ makalesinde Resident Evil 6’nın satış rakamları ve başarısı hakkında bilgiler yayınladı.

Capcom, yayınladığı makalede birçok otoriter tarafından finansal durum, oyun satış rakamları, mali durum ve diğer konulara değindi. Buradan İngilizce versiyonuna ulaşabileceğiniz makalede Resident Evil 6 ile ilgili de çeşitli bilgiler verildi.

Yayınlanan makalede Capcom, “Residen Evil 6, Japonya’da ve denizaşırı ülkelerde belirli bir satış rakamını hala tutturuyor. Dahası, Resident Evil 6 için yapılan ilk sevkiyat firmamız için bir rekor olmuştur. Yani bu oyunu belirli bir ölçüde başarılı kılıyor” denildi.

Makalenin devamında Capcom, “Biz bu nedenle RE6 hakkında genel bir yargıya varmak için henüz erken olduğunu düşünüyoruz. Ancak biz her zaman kullanıcılardan gelen geri bildirimlere dikkat ediyoruz ve yeni oyunlarımızda hatalarımızı düzeltmeye çalışıyoruz” sözlerine yer verdi.

Resident Evil 6, Metacritic’ten PlayStation 3’de 76/100, Xbox 360’ta ise 67/100 puan ortalamasını tutturmuştu. Kullanıcı oylarında ise pek başarılı bir sonuç alamayan Capcom, RE6’nın toplam dağıtım sayısını 7 milyon adetten 6 milyona çektiğini de açıkladı.

Bu konu hakkında Capcom’un makalesinde, “Biz çeşitli riskleri göz önünde bulundurarak tahmini satış rakamımızı 6 milyona çektik. 6 milyon adedin Resident Evil 6 için umutla bakılacak bir rakam olduğunu düşnüyor ve yaklaşan yılbaşı dönemi ile hedeflediğimiz rakama ulaşmayı planlıyoruz” sözleri yer aldı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.