Capcom, Monster Hunter World ve Resident Evil 2 için Denuvo kullanacak

Capcom, Monster Hunter World ve Resident Evil 2 için Denuvo kullanacak

Bu duyuru, oyunların en yüksek seviye güvenlikle korunacakları anlamına geliyor.

Capcom, Monster Hunter World ve Resident Evil 2 PC sürümleri için Denuvo tekniğini kullanacağını açıkladı. Bilmeyenler için Denuvo bir tür güvenlik duvarı. Oyunların korsan yazılımlar tarafından kırılıp, ücretsiz bir şekilde internete dağılmasını önlemek bir numaralı amacı. İnternet güvenliği konusundaki üst isimler, “Sürekli güncellendiği için asla kırılamaz.” şeklinde sistemi özetliyor. Bu kadar başarılı olmasını sağlayan şey ise, bir korsan tarafından nasıl kırıldığı anlaşılır anlaşılmaz ters mühendislik yöntemi ile açığın kapatılması.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Capcom, Monster Hunter World ve Resident Evil 2 için Denuvo kullanacak

Capcom, Monster Hunter World ve Resident Evil 2 için Denuvo kullanacak

E3 2018 etkinliği esnasında Sony konferansı sürerken Resident Evil 2’nun yeniden yapım sürümünü görmüş ve oldukça heyecanlanmıştık. 21 Ocak 1998 yılında çıkan orijinal sürüm pek iyi yaşlanamamıştı ve mekanikleriyle günümüzün oldukça gerisinde kaldı. Hem serinin hayranları hem de bu seriye giriş yapmak isteyenler için bu yeniden yapım haberi enfesti. Ve bunun yanında sadece konsollara değil, PC’lere de geleceği haberi yayımlanınca yüksek performansta ve çözünürlükte oyun dünyasının en bilindik ismini oynamak oldukça keyifli bir deneyim olacaktı.

Monster Hunter World’de ise durumlar biraz daha karışık. Öncelikle çapraz platform oyuncuları destekleyemeyeceği haberi geldi ki bu kimseyi şaşırtmadı. Ardından oyun ilk çıktığı zaman konsol kalitesinde bir görsellik içereceği, peşinden ücretsiz bir güncelleme geleceği haberi yankılandı. Her biri birbirinden çeşitli ve detaylı canavarları PC’de deneyim etmemize rağmen konsol kıvamında olacağını öğrenmemiz yetmiyormuş gibi bir de oyunun modlama imkanı bulamayacağımızı öğrenmiştik. Bu tip sıkıntıların bahanesi olarak konsollar ile PC arasındaki sürüm farkı öne sürülmüştü.

Her iki oyunun PC platformu geliştirme sürecinden geçmeye devam ederken Capcom açıklama yapmayı uygun gördü. Hem Moster Hunter World için, hem de Resident Evil 2 için Denuvo adındaki bir koruma sistemi kullanılacak. Belirtmek de fayda var Just Cause 3’de aynı yöntemle korunmuştu ve korsan sitelere düşmesi oyunun çıkışından çok sonralara sarkmak zorunda kalmıştı. Bu iki güçlü ismin çok satacağı düşünülüyor ki korsan koruması olarak bu denli kesin bir yöntem seçilmiş. Monster Hunter World 9 Ağustos 2017, Resident Evil 2 25 Ocak 2019’da PC için çıkışını gerçekleştirecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Monster Hunter: World
Monster Hunter World inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.