Canon EOS 60Da Detayları

Canon EOS 60Da Detayları

Tüm fotoğrafçılar gece vakti yaptıkları çekimlerde ek bazı özelliklere ihtiyaç duyarlar ki herhangi bir fotoğraf makinesinin tek başına bu konuya çözüm getirebilmesi nadir görülen bir olgudur.  Canon’un EOS serisine eklediği yeni modeli ile geceleri gökyüzünden kaliteli resim yakalama zorluğu tarihe karışacak gibi.

EOS 20Da’nın üzerine koyması beklenen 60Da, gökyüzünü seyretmeyi ve “çiçeklerden daha fazlasını” fotoğraflamak isteyenler için geliyor. Canon’dan gelen açıklamaya göre bu yeni makinenin kızılötesi filtresi geliştirilmiş, hidrojen-alfa duyarlılığı arttırılmış ve düşük gürültü sensörü eklenmiş. Bu sayede makine astronomlar için biçilmiş kaftan olmuş.

Ek olarak 18-megapiksel CMOS sensörü ve 3 inç Clear View döndürülebilir LCD ekranı, dokuz noktaya otofokus özelliği ve televizyon çıkışı ile donatılmış bu makinede EOS 5D Mark III’te rastlanan “Silent Shooting” teknolojisini bulmak da mümkün. Doğal ISO sınırı 6,400, maksimum sınırı ise 12,800 olarak belirlenen makinenin RA-E3 uzaktan kumanda bağdaştırıcısı da pakete dahil. Yurtdışı fiyatı 1499 $ olarak belirlenen cihazın Türkiye sınırları içindeki akibeti ise meçhul.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın