Menü
https://leadergamer.com.tr/cod-infinite-warfare-betasi-ps4-icin-acildi/
candy crush saga 19 Ekim 2016 16:06

Candy Crush Saga televizyonlara oyun şovu olarak geliyor

Televizyon dünyasına hoş geldin Candy Crush.


Mobil platformda çok ünlü ve indirme rekorları kırmış olan Candy Crush Saga, son dönemde popülerliğini yitirmiş ve kendini unutturmaya başlamıştı. Lakin Amerika’nın ünlü CBS ve Lionsgate Television stüdyoları bu olaya el attı. Görünüşe bakılırsa Candy Crush Saga, 1 saat süren, canlı televizyon oyun şovu olacak.

Candy Crush Saga

CBS’in yayımladığı resmi basın açıklamasına göre, her ay ortalama 18 milyar Candy Crush Saga ve benzeri türü oyun oynanıyor ve bu rakam da televizyon büyüklerinin dikkatlerini çekmeye fazlasıyla yetiyor. Bu sebeple şimdiden Candy Crush Saga’nın yapımcısı King ile anlaşmaya varılmış ve televizyon şovu olma konseptine yeşil ışık yakılmış. Oyuna yeni bir düzen yapılması için ünlü eğlence sunucusu Matt Kunitz ile iletişime geçilmiş ve iki takımın çeviklik ile akıllarını kullanarak büyük bir oyun tahtası üzerinde birbirleri yenmeye çalışmalarını sağlayan konseptte karar kılınmış.

Acaba televizyona bu konsept nasıl yansıyacak ve ne gibi sahnelerle karşılaşacağız. Tabii en önemli soru da, bu konseptte şekerlerin rolü ne olacak, bunları merak ediyoruz. Şimdilik ismi Candy Crush olarak düşünülen televizyon oyun şovu Kuzey Amerika’da CBS, uluslararası yayını da Lionsgate Television üstlenecek.

Serkan Mehmedali Editör