Çanakkale Savaşı, Battlefield 1’in çoklu oyuncu moduna geliyor

Çanakkale Savaşı, Battlefield 1’in çoklu oyuncu moduna geliyor

Oyunun 3. ek paketi ile Çanakkale Savaşı'nı oynayabileceğiz.

EA Games ve DICE ekibinin, Battlefield 1 ile güzel bir iş çıkarttığını kabul edelim. Ülkemiz ve dilimiz, genelde oyunlarda pek görünmez, konuların içerisine koyulmaz fakat EA Games ve DICE, Battlefield 1 ile Türkiye’yi, Türkçe’yi, Osmanlı Devleti’ni, oyunun içerisinde bol bol gösterdi bizlere. 1. Dünya Savaşı sırasında yaşananları, doğru bir şekilde anlatarak Türk oyuncuların kalbini kazanan EA Games ve DICE, oyunun senaryo modunda Çanakkale Savaşı’na da yer vermişti. Peki, çoklu oyuncu modunda? Ne yazık ki çoklu oyuncu modunda, ülkemizin bu savaşı yoktu. Fakat EA Games, geçen gece bir açıklama yaptı ve bu açıklama ile birlikte oyun için çıkacak 3 diğer ek paketi de detaylandırdı. İlk ek paket, They Shall Not Pass, çıkışını yapmaya hazırlanıyor fakat diğer tüm ek paketlerin de ne olduğunu öğrenmiş olduk yani. İşte o henüz çıkmamış ve yeni duyurulmuş ek paketlerden bir tanesinde, Türkiye ve Çanakkale Savaşı bulunuyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Çanakkale Savaşı, Battlefield 1'in çoklu oyuncu moduna geliyor

They Shall Not Pass ile bildiğiniz üzere oyuna Fransız ordusu ekleniyor. In the Name of the Tsar isimli ikinci ek paket ise oyuna Rus ordusunu ekliyor. Apocalypse isimli 4. ek palet ise, 1. Dünya Savaşı’nın en çok konuşulan karşılaşmalarından bir tanesini oyuna ekleyecek. Bunun ne olduğu henüz açıklanmadı fakat EA Games, bu ek paketi beklediğimize değeceğini söyledi. Peki, Çanakkale Savaşı nerede? Bahsetmediğimiz 3. ek pakette. Bu 3. ek paketin adı Turning Tides olacak ve açıklamalara göre Çanakkale Savaşı’nın başlangıç günlerini, oyunun çoklu oyuncu moduna getirecek. Bu ek paket hakkında bildiğimiz detaylar da ne yazık ki bu kadar.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bu ek paket bilgileri, Battlefield 1 oyununun Premium Pass özelliği sayesinde öğrenildi. Tüm bu ek paketler içerisinde, oyuna 16 yeni harita, 20 civarında silah, birçok Elit sınıf karakter ve yeni araçlar gelecek. Tüm bu içerikler, her ne kadar ilgi çekici olsa da, bizler şu an en çok Çanakkale Savaşı paketini ve son ek paketi bekliyoruz büyük bir merakla. Özellikle son ek paketin içeriğinin açıklanmamış olması, durumu iyice kızıştırıyor. Sizin tahminleriniz ve yorumlarınız nedir peki? Cevaplarınızı bekliyor olacağız.

Göz atabileceğiniz Battlefield 1 Rehberlerimiz

 • Battlefield 1 hakkındaki görüşlerimizi merak ediyorsanız, buradaki inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. 
 • Oyun hakkında bilgi almak istiyor, kendinize bir yol gösterici arıyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Açık beta testinde bulunan silahların en güçlüleri hangileri öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Zırhlı Tren ile oyunun gidişatını değiştirmek ve takımınıza yardımcı olmak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Her bir künyeyi nasıl kazanacağınızı merak ediyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Madalyalar hakkında bilgi almak ve nasıl kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Süvari sınıfını en iyi nasıl oynayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Haritaları en iyi şekilde kullanmak ve en iyi stratejiyi geliştirmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Oyunu herkesten önce oynamak ve ilk deneyimleyenlerin arasına katılmak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Osmanlı İmparatorluğu’nun yer aldığı haritaları detaylıca öğrenmek ve bilgilenmek istiyorsanız,buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Gözcü sınıfında başarılı olmak ve yeni teknikler öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Taarruz sınıfında başarılı olmak ve yeni teknikler öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Çoklu oyuncu moduna yeni başladıysanız ve küçük ipuçları arıyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Amiens ve St. Quentin Kayalığı haritalarını tam bilmiyorsanız veya uzmanlaşmak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Operasyonlar modunu daha yakından tanımak istiyor ve daha başarılı olmayı diliyorsanız,buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Zırhlı taşıtları daha net anlamak ve nerede ne yapacağınızı kavramak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Oyunun yeni haritası Giant’ın Gölgesi ve yeni silahı ile başarılı olmak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.