Türkiye’nin Oscar adayı, Can Ulkay’ın yönettiği Ayla oldu

Türkiye’nin Oscar adayı, Can Ulkay’ın yönettiği Ayla oldu

90. Oscar ödül töreninde en iyi yabancı film kategorisine aday adayı olarak yarışacak film Ayla olarak belirlendi.

4 Mart 2018 tarihinde 90. kez Hollywood’da düzenlenecek olan Oscar ödül töreninin adayları belli oluyor. Aday Listesi 23 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak. Türkiye’nin en iyi yabancı film kategorisinde aday adayı ise Can Ulkay‘ın yönetmenliğini yaptığı Ayla filmi oldu. En iyi yabancı film kategorisine aday adayı olan Ayla, son 5 film arasında kalmak için yarışacak. Geçtiğimiz yıl Mustafa Kara’nın yönettiği Kalandar Soğuğu aday adayı olmuş, ancak son beşe kalmamıştı. Filmin senaryosu; Sınav, Uzun Hikaye, Kavak Yelleri, Doludizgin Yıllar’ın senaryosunu kaleme almış olan Yiğit Güralp tarafından yazıldı.

Türkiye'nin Oscar adayı, Can Ulkay'ın yönettiği Ayla oldu

Başrolde Çetin Tekindor, Taner Birsel, İsmail Hacıoğlu, Ali Atay performans sergiliyor. Oyuncu ekibinin kalanında ise Erkan Petekkaya, Meral Çetinkaya, Altan Erkekli, Sinem Öztürk Uslu, Kim Seol, Lee Kyung-Jin, Duygu Yetiş, Büşra Develi ve Milano Uluslararası Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülmüş Damla Sönmez gibi önemli oyuncular yer alıyor. Filmin müzikleri Fahir Atakoğlu tarafından yapıldı. Yapımcılığını Mustafa Uslu Dijital Yapım Evi‘nin üstlendiği Oscar aday adayı Ayla, 27 Ekim 2017 tarihi itibariyle vizyonda olacak.

Oscar ödülü aday adayı Ayla Filminin Konusu

1950 yılında Kore Savaşında, Türkiye’den savaşa katılmış birliklerde yer alan Astsubay Süleyman, soğuğun ve savaşın ortasında yetim kalmış bir kız çocuğu bulur. Astsubayın Ayla ismini verdiği Koreli kız çocuğu, yaklaşık bir buçuk yıl boyunca Türk birliklerinin yanında kalır, Türkçe öğrenmeye başlar. Savaş bittiğinde Ayla’nın baba olarak gördüğü Astsubay Süleyman Türkiye’ye dönmek zorunda kalır, bürokratik engeller Ayla’yı yanında götürmesine izin vermez. Ayla ve Astsubay Süleyman‘ın buluşması 60 yıl sonra ancak gerçekleşir.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer tüm bunlara rağmen oynayacak oyununuz bulunmuyorsa da, Humble Monthly Bundle yepyeni fırsatları ile oyuncuları bekliyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şeyyazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın