Menü
https://leadergamer.com.tr/killzone-gelistiricisi-guerilla-games/
Call of Duty: WWII 7 Temmuz 2017 16:41

Call of Duty: WWII ile sunulacak War modunda, takımımız ile hareket etmek oldukça önemli olacak

Geliştirici Sledgehammer Games, savaş modu ile takım çalışmasını öne çıkarmayı amaçlıyor.


Call of Duty: WWII, tekrardan bir 2. Dünya Savaşı oyunu yaparak köklerine dönmeyi amaçlıyor. Ancak köklerine dönüş yaparken bir yandan da oyunda yenilikler yapılıyor. War modunda, çok oyunculu alanın en büyük yeni özelliği. Glixel’in E3 2017’de röportaj yaptığı Sledgehammer Games ekibinden Michael Condrey, Call of Duty WW2 ile bizlere sunulacak War modunun oyuncular arasındaki strateji ve gerçek takım çalışmasını güçlendireceğini söyledi.

Call of Duty WW2

Michael Condrey, “Hepimiz Call of Duty’nin gelişimini gördük. Bu gelişimin bir parçası sizi elit asker yapan Call of Duty: Modern Warfare serisinde, sonra Call of Duty: Advanced Warfare’da sizi geleceğin elit askeri yaparak oldu ve sonuç olarak hep bir süper askerdiniz. Çok oyunculu mod, daha çok bireysel başarıyla ilgiliydi. Yarışmanız ve nasıl baskı kurmanızla ilgiliydi. Ekip çalışması gereken oyunlarda bile. Bunun sonunda Call of Duty sadece ‘ben’ ile ilgili oldu – puan tablom, performansım. Call of Duty: WWII bunun tam tersidir. Sıradan bir erkek veya kadınsın ve oyun daha çok takım çalışması ve ekibinizin bir arada olması ile ilgilidir. Bu tarz savaş modunu hayata geçirmenin arkasındaki fikir, gerçek ekip çalışması ve stratejisini güçlendirmekti.” diyor bu konuda.

Call of Duty WW2 geliştirici ekibinden Michael Condrey ayrıca, oyunun çıkışından sonra çok oyunculu moda Avrupa dışı savaş haritaların gelebileceğini söyledi. Michael Condrey, “İkinci Dünya Savaşı’nın tuvalindeki en büyük şey, küresel bir çatışma olması. Bu ikonik savaşları eklemek için çok farklı fırsatlar var.  Aslında öncelikle Avrupa’yı ele alıyoruz, ancak Müttefik ve Mihver taraflarının savaşını keşfetmek için gerçek bir fırsat var.  Lansman sonrası planlarımız hakkında gerçekten konuşmadık, ama War modu hakkındaki reaksiyon harikaydı. Eğer insanlar oyunu bizim kadar beğendiyse ona yeni içerikler eklemeye devam etmek isteyeceğiz.” dedi.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları yazımıza, en iyi Counter-Strike oyunları yazımıza, en iyi Call of Duty oyunları yazımıza, en iyi GTA oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Hasan Polat Editör