Call of Duty: WWII çoklu oyuncu prestijleri daha ödüllendirici olacak

Call of Duty: WWII çoklu oyuncu prestijleri daha ödüllendirici olacak

Hayaller güzel, peki hayatlar?

Activision ve Sledgehammer Games, Call of Duty: WWII‘nin oyun formatındaki değişikliklerden birkaçını açıkladı. Sledgehammer Games‘in en önemli isimlerinden biri olan Michael Condrey ile yapılan bir röportaj sayesinde, Call of Duty: WWII‘deki çoklu oyuncu modunda bulunan prestij mekaniğinin çok daha ödüllendirici olacağını öğrendik. GamesRadar ile konuşan Michael Condrey, Call of Duty: WWII için planlanan özelliklere değindi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Call of Duty WW2

GamesRadar‘a konuşan Michael Condrey, “Özellikle çoklu oyuncu modunu düşünüyorum.” diyerek sözlerine başladı. Ardından ise oyunda bulunan prestij mekaniğinde görebileceğimiz değişiklik konusunda büyük bir ipucu niteliği taşıyan, “Şimdi, bu başarınızı düzinelerce arkadaşınız ve topluluk üyeleri ile birlikte açıkça kutlayabileceğiniz bir yer var.” cümlesine konuşmasında yer verdi. Yani, prestij kasmak artık oyuncuları çok daha mutlu edecek bir eylem olacak.

Sledgehammer Games daha önceden Call of Duty: WWII‘ye Destiny‘nin Tower‘ına benzer sosyal bir alan getirme planından bahsetmişti. Bu sefer bahsedilenlere bakacak olursak, bu sosyal alanda prestij de önemli bir yere sahip. Michael Condrey‘e, oyuncuların bir kutunun üzerine herkesin önünde çıkarak madalya mı kazanacağı sorulduğunda, “Yani… Ona benzer bir şey, aynen.” şeklinde yanıt verdi.

Böylesi bir sistemin nasıl çalışacağı konusunda henüz tam bir bilgi yok ortada, fakat Sledgehammer Games‘in prestij kasmayı çok daha önemli bir nokta haline getirerek oyuncular için daha da ödüllendirici bir sistem yapmak istediği açık ve net ortada. Sosyal bölge, yeni prestij sistemi gibi yepyeni özellikler sayesinde ünlü serinin, yolda olan Call of Duty: WWII ile tekrar yükselişe geçme ihtimali kulağa hoş geliyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Son zamanlarda ünlü serinin yaşamış olduğu satış sorunları, anlaşılan seri ilk haline getirilerek giderilmeye çalışılıyor. Henüz nasıl bir yapım ile karşılaşacağımızı bilemiyoruz, fakat umuyoruz ki Call of Duty serisi tekrar o eski ihtişamına kavuşur. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.