Menü
https://leadergamer.com.tr/sony-2016-finansal-yili-playstation-4/

Call of Duty WW2

Yapımcı Sledgehammer Games
Dağıtımcı Activision
Tür
Çıkış Tarihi 3 Kasım 2017
Call of Duty: WWII 28 Nisan 2017 15:59

Call of Duty: WWII duyuru videosu, Call of Duty serisinin en beğenilen videosu oldu

Geçen sene, Call of Duty: Infinite Warfare ise tarihin en çok beğenilmeyen 2. videosu olmuştu.


Geçen seneki Call of Duty: Infinite Warfare duyurusunu eminim ki herkes hatırlıyordur. Bu oyunun duyurusu ile, oyun için yayımlanan duyuru videosunda inanılmaz bir beğenmeme, dislike, sayısı vardı. Mesela, biz bu satırları yazarken 3 buçuk milyon beğenmeme var bu duyuru videosunda. Bu videonun izlenme sayısı ise 38 milyon. Dilerseniz hatırlatmak amaçlı olarak o acı dolu günlere geri dönelim ve Call of Duty: Infinite Warfare duyuru videosuna tekrar bir göz atalım.

Yukarıdan izleyebileceğiniz video, YouTube tarihinin en çok, “Dislike” alan videolarından bir tanesi olmuştu. Bu durum zaten oyunun başarısızlığını gayet güzel yansıttı bu güne kadar. Geçtiğimiz günlerde duyurulan Call of Duty: WWII ise, serinin bir önceki oyununun elde ettiği başarının tam tersini elde etti. Nasıl mı? Tabii ki beğeni sayıları ile. Çünkü serinin en yeni oyununun duyuru videosu, serinin en beğenilen videosu oldu YouTube üzerinde. Öyle ki, şu an o duyuru videosunun izlenme sayısı 10 milyon civarında. Beğeni sayısı ise 742 bin civarında. Beğenmeme sayısı da 63 bin civarında. Yani oldukça başarılı.

Mesela serinin diğer duyuru videolarını karşılaştırmak gerekirse, Call of Duty: Black Ops III duyuru videosu şu an 24 milyon izlenmede ve 425 bin beğeniye sahip. Call of Duty: Ghosts ise 28 milyon izlenme ve 158 bin beğeni sayısını elinde tutuyor. Son olarak, Call of Duty: Modern Warfare 3 duyuru videosu 26 milyon izlenme ve 124 bin beğeniye sahip. Yani rakamlara bu şekilde baktığımız zaman serinin yeni duyuru videosunun oldukça çılgın bir beğenme sayısına sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bizlere soracak olursanız, oyunun almış olduğu bu beğenme rakamı, oyuncuların bu oyun ile ne kadar memnun olduğunu, geliştiricilerin 3 sene öncesinden çok güzel bir adım atma hareketine girdiğini gösteriyor. Beğenme sayıları tabii ki oyunun kusursuz olacağını göstermez ama oyun çıktığı zaman, serinin bu oyun ile birkaç rekor kıracağını tahmin edebiliyoruz. Peki, bu konudaki sizin düşünceleriniz nelerdir? Yorumlarınızı büyük bir merak ile bekliyor olacağız.

Call of Duty: WWII duyuru videosu, Call of Duty serisinin en beğenilen videosu oldu

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty: WWII için neden heyecanlanmamanızı söylediğimiz fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Kaan GEZER Editör