Menü
https://leadergamer.com.tr/modern-warfare-remastered-ayri-satilacak-2/
Call of Duty: WWII 23 Haziran 2017 21:45

Call of Duty: WWII çoklu oyuncu modundaki prestij ve benzer özellikler detaylandırıldı

Oyunda yapabileceğimiz bazı “Emote” hareketleri de söylendi. 2. Dünya Savaşı sırasında dab yapmayız herhalde.


İçerik ortaklarımızdan Eurogamer, Call of Duty: WWII geliştirici ekibi olan Sledgehammer Games ile bir röportaj gerçekleştirdi ve bu röportaj sonunda oyun hakkındaki birçok şey hakkında yepyeni bilgilere ulaştık. Bu yepyeni bilgiler, genellikle Call of Duty WW2 çoklu oyuncu modundaki özellikler hakkındaydı. Geliştirici ekip öncelikle, Call of Duty serisi için bir ilk olan Headquarters sisteminden bahsetti. Bir tür sosyal alan olacak olan Headquarters, söylenen bu cümleler ile oldukça ilgi çekici göründü bizlere. Dilerseniz yazımızın devamından, röportajın detaylarına ve oyun hakkındaki yepyeni bilgilere göz atabilirsiniz.

Call of Duty WW2

Call of Duty: WWII geliştiricileri, Headquarters hakkında, “World of Warcraft oynarken ilk kez Orgrimmar’a gittiğinizi hatırlıyor musunuz? İlk kez bir görevi bitirip, ödülünüzü alıp, o ödülleri herkese gösterdiğiniz? Oradaki oyuncunun, maksimum seviyesini göstermesini, mor bineğinde hava atmasını, maillerine bakmasını, herkesin birbirine hediye göndermeye çalışması? Call of Duty markasında hiçbir zaman böyle bir şey olmadı ve biz bunu yapmak istiyoruz.” diyor. Verilen bilgilerin devamına göre, Call of Duty WW2 içerisindeki Headquarters  bölgesi, Normandy Beach içerisinde bulunuyor ve D-Day’den sadece 3 gün sonrasını yaşıyoruz o bölgede.

Verilen bilgilerin devamına göre, bu sosyal alan içerisinde görev alabiliyoruz. Bu görevler, normal görevler veya günlük görevler olabiliyor. Günlük görevler bittiğinde ise, yine bu sosyal alana girerek ödülümüzü alıyoruz. Yani oyun, gerçekten bir MMO mantığı taşıyor bu konu üzerinde. Oyun olarak da, Destiny – The Tower örneğini verebiliriz sanırım. Ayrıca röportajın bu noktasında geliştirici ekip, oyunda Emote sisteminin bulunduğu ve bu hareketlerin, oyunun geçtiği zamana uygun olduğunu belirtti. Yani, muhtemelen dab yapan bir asker görmeyeceğiz oyun içerisinde.

Son olarak geliştirici ekip, oyunda prestij olmaktan da bahsetti. Yapılan açıklamalara göre, oyunda prestij seviyesi atlayabilmek için yine sosyal alana girip, generali bulmamız gerekiyor. Generalden onayı alıp, yüksek bir alandaki balkona çıkıyoruz ve herkesin önünde, kutlamalı bir şekilde prestij oluyoruz. Yani, o an sosyal alanda bulunan diğer 40 küsür oyuncu, sizin prestij olduğunuza tanık olabiliyor. Havanızı atabiliyorsunuz. Ne diyelim? Call of Duty WW2 bu açıklamalar ile oldukça güzel görünüyor.

Tüm bunların haricinde, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör