Call of Duty: WWII ile Call of Duty: Advanced Warfare 2 arasında bir oylama yapıldı

Call of Duty: WWII ile Call of Duty: Advanced Warfare 2 arasında bir oylama yapıldı

Call of Duty: WWII geliştirilmeye başlanmadan önce, stüdyo içerisinde bir oylama yapılmış iki oyun için. Kazanan ise belli.

Şu sıralar Sledgehammer Games tarafından geliştirilen Call of Duty: WWII, geliştirici ekibin tek başına çalıştığı 2. oyun. Bu ekip, daha öncesinde karşımıza Call of Duty: Advanced Warfare ile çıkmıştı ve oyunculardan pek de güzel tepkiler almıştı. Tabii Call of Duty evrenini biliyorsunuz, bu evrende 3 geliştirici ekip bulunuyor ve sırayla bu 3 geliştirici ekip, her sene 1 oyun piyasaya sürüyor. Sledgehammer Games ise yeni gelen bilgilere göre, Call of Duty: Advanced Warfare ile işleri bittikten sonra stüdyolarında bir oylama yapmış. Bu oylama, Call of Duty: Advanced Warfare 2 ile Call of Duty WW2 arasında gerçekleşmiş. Kazanan ise Call of Duty: WWII olmuş. Bu yüzden, şu an bu oyun ile karşı karşıyayız zaten.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Call of Duty: WWII ile Call of Duty: Advanced Warfare 2 arasında bir oylama yapıldı Call of Duty WW2

Geliştirici ekibin baş kurucularından olan Michael Condrey, “Sürekli olarak stüdyo ile konuştuğumuz bir sistemi adapte ettik kendimize. Activision ile yaptığımız her oyun, bir oylama sonucunda geliştiriliyor. Call of Duty: Advanced Warfare yapıtımızdan memnunduk ve kendimize sorduk, bir devam oyunu istiyor muyuz yoksa serinin köklerine mi dönmek istiyoruz, diye.  Seriyi köklerine döndürme fırsatının o an bizim elimizde olması, görmezden gelebileceğimiz bir fırsat değildi.” diyor bu konuda.

Açıklamaların devamına göre, stüdyo bu oylamalar sırasında ikiye bölünmüş. Yani Call of Duty WW2 istendiği kadar, Call of Duty: Advanced Warfare 2 de istenmiş. Bu durumda, seriyi köklerine döndürebilecek olan oyun seçilse de, geliştiriciler biraz umutsuz kalmış seçim ardından. Fakat duyuru ile oyunculardan gelen tepki, ekibi gerçekten mutlu etmiş. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.