Call of Duty: WWII gelirleri bir milyar doları geçti

Call of Duty: WWII gelirleri bir milyar doları geçti

Activision, yılların emeğinin meyvelerini almayı sürdürüyor.

Son yıllarda aldığı yoğun eleştirilere rağmen, uzun süredir sağlam bir hayran kitlesi edinen Call of Duty serisi, geliştiricilerinin yüzünü güldürmeyi sürdürüyor. Serinin son oyunu Call of Duty: WWII, son açıklanan verilere göre, piyasaya çıktığı 3 Kasım 2017 tarihinden itibaren, bir milyar doları geçkin bir gelir getirmiş durumda. Ayrıca oyunun dağıtıcısı Activision şirketinin verilerine göre, son oyun Call of Duty WW2 firma içerisinde başka bir büyük başarıya imza atarak, mevcut yeni nesil konsol satışları bazında, Call of Duty: Black Ops III’ü geçerek ilk sıraya ulaşmış durumda.

Call of Duty WW2

Activision firması tarafından yapılan bir başka bilgilendirmeye göre de Call of Duty: WWII, sadece Call of Duty serisinin değil, tüm şirket tarihinin en yüksek dijital satış rakamlarına ulaşmış durumda. Değişen oyun dünyasında, 2. Dünya Savaşı konseptinden usanılan bir zamandan, aynı konsepte merakla bakılan bir döneme, kısa sürede geçildiğini görüyoruz. Ayrıca geçen seneye göre, satışlardaki farkların, serinin eski oyunlarıyla, 2. Dünya Savaşı atmosferini deneyimleyemeyen genç oyuncuların ilgisini çektiği de anlaşılıyor. 2. Dünya Savaşı atmosferinden de sıkılıp, nerede modern savaşlar diyeceğimiz dönem yakındır…

Geçtiğimiz günlerdeki haberimizde, Kuzey Amerika’nın en çok satan konsol oyununun Call of Duty WW2 olduğunu söylemiş, Call of Duty serisinin, aynı başarıyı, 9 yıldır tekrarladığını da eklemiştik. Oyunun piyasaya sürülmesi üzerinden çok uzun zaman geçmemesi, yeni rekorların da ardı ardına gelmesini işaret ediyordu. Nitekim tahmin edildiği gibi Call of Duty: WWII yeni rekorlar ve rakamlarla gündeme gelmeyi sürdürüyor. Yakaladığı başarıdaki en büyük etkenin ise kalıplaşmış hayran kitlesi olduğu düşünülüyor. 2. Dünya Savaşı konseptine dönme kararının açıklanmasıyla büyük heyecan dalgasına neden olan oyun, eleştirmenler tarafından tam puan almasa da satış olarak hiç de geride kalmış değil.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın