Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Gökhan Özmen, Editör Yazım tarihi: 28.05.2021

Call of Duty Warzone Solo modunda kamyon sorunun çözülmesiyle işler değişecek gibi görünüyor. Firma daha önce oyundaki kamyon sorunu çözeceğine dair söz vermişti ve görünüşe göre son güncellemeyle sözünde durup kamyon sorununu çözdü. Oyundaki en sağlam araçlar olan kargo kamyonları, aylardır oyuncular için çok önemli bir sorun teşkil ediyordu. Çünkü, bu kamyonlar, kullanan kişilere çok fazla avantaj sağlayarak oyundaki güç dengesini önemli ölçüde etkiliyordu.

Call of Duty Warzone için kamyon sorunu nasıl başladı?

Call of Duty Warzone oyunundaki bu sorun, oyuncuların kamyonların çatışmadan kaçmak için kullanılabileceklerini fark etmesiyle birlikte başladı. Kamyonların sayılarının çok fazla olması ve aşırı güçlü olmaları gibi nedenlerden, bu kamyonlarla karşılaşan oyuncular, onlarla çatışmak yerine kaçmayı tercih ediyorlardı. Böylelikle, Solo modu amacından sapıp, oyuncuların kamyonlarla gezip birbirlerine çarparak imha etmeye çalıştıkları bir mod haline dönüştü.

Dün yayımlanan güncellemeyle birlikte firma, maç başına kamyon sayısını 5 ile sınırlayarak, oyuncuların bu eğiliminin önüne geçmeyi planlıyor. Güncellemeden önce, Solo modunda bu sayı 16 ila 20 kamyon arasında değişiyordu. Görünüşe göre firma, bu sorunun önüne geçmek konusunda oldukça kararlı. Bunun yanında, bu güncelleme ile birlikte araçların kendi takım arkadaşlarına hasar vermesi sorunu da çözülmüş görünüyor.

Yeni Call of Duty Warzone güncellemesiyle birlikte çözülen tek sorun, kamyon sorunu değil. Firma, aynı zamanda, güç dengesini bozan başka problemlere de çözümler getirdi. Mesela, saldırı tüfeğinin kafadan vuruş oranı azaltıldı. Bunların yanında güncelleme, uzun menzilli silahların geri tepmesiyle ilgili bir takım düzenlemeler de içeriyor. Böylece firma, oyundaki rekabetin daha keyifli ve adil bir hale gelmesini arzu ediyor.

Görünüşe göre, yeni güncelleme birçok ufak ama etkili olabilecek değişiklikler barındırıyor. Bunun yanında firmanın, oyuncuların sesine cevap vermesini görmek de ayrı bir mutluluk kaynağı. Temennimiz, bundan sonraki sorunlar için de firmanın böyle çözüm odaklı olması ve çabuk aksiyon alıp sorunları ortadan kaldırması. Umuyoruz ki, bu güncellemeyle birlikte oyundaki güç dengesi problemleri tamamen ortadan kalkar ve oyuncular oyundaki rekabetten çok daha fazla keyif alır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.