Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Giray Saltuk Özen, Editör Yazım tarihi: 25.05.2020

Call of Duty ailesinin ücretsiz battle royale oyunu Call of Duty Warzone için hazırladığımız rehberimizde, oyunla ilgili çeşitli ipucu ve taktikleri, operatörlerin özelliklerini, silah ve ekipman tanıtımını, haritadaki önemli noktaları ve fazlasını masaya yatırdık! Oyuna gelecek güncellemelerle sizler için hazırladığımız Call of Duty Warzone rehberi içeriğimiz de eş zamanlı olarak güncelleyeceğiz, takipte kalın!

Yaklaşık 20 yıldır hayatımızda yer alan ve her jenerasyonun vazgeçilmez oyunlarından olan Call of Duty serisi, bu yıl da hayranlarının yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Black Ops 4 ile günümüzün battle royale furyasına adım atan seri, Warzone ile birlikte bu çıtayı biraz daha yükseltiyor ve modern savaşlarda geçen bir battle royale deneyimini, hem ücretsiz hem de cross-play ve cross-save destekleri ile birlikte oyunculara sunuyor.

Call of Duty: Warzone, Call of Duty: Modern Warfare (2019) ile birlikte gelen, istenirse de bağımsız olarak indirilebilen bir ücretsiz battle royale FPS oyunu. Activision – Infinity Ward – Raven Software üçlüsünün ürünü olan Call of Duty: Warzone, yaklaşık 80 GB boyutu ile PC, PS4 ve Xbox One platformları için indirilebiliyor.

Battle.net, PSN ve Xbox Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen oyun, içerisinde barındırdığı Activision Hesabı sistemi sayesinde oyunculara cross-play ve cross-save özelliklerini sunuyor.

Cross-play ile PC, PS4 ve Xbox One oyuncuları birbirleriyle çapraz şekilde oynayabilecekler. Bu özellik açıp kapatılabiliyor. Cross-save sayesinde ise PC’de başladığınız Warzone deneyimine, PS4 ya da Xbox One’da devam edebilmeniz mümkün.

Bugün hazırlayacağımız rehberin konusu, Call of Duty: Warzone. Oyunla ilgili çeşitli ipuçları, hayatta kalıp birinciliğe oynamak için yapmanız gereken taktik ve stratejiler, çeşitli hile ve üç kağıtlar, oyunda yer alan oyun modları, operatörler, silahlar, ekipmanlar, Battle Pass sistemi ve mağaza içerisinde satılan ürünler ve oyunla ilgili çok daha fazla içeriğe sizler için hazırladığımız Call of Duty Warzone rehberi içeriğine ulaşabileceksiniz. Silahınız tetikte olsun, bol şans!

Call of Duty: Warzone Rehberi

Her oyunda olduğu gibi, Call of Duty’nin yeni battle royale oyununda da bir oyun içi dil var. Oyuna yeni başlayan oyuncuların karşılaştığı en önemli zorluk, kendilerini sudan çıkmış balık gibi bulmaları. Bu rehberimizde oyun içi terimlere değindik. Böylece diğer oyuncuların hızına yetişecek ve üzerinizdeki yabancılığı atacaksınız!

Her rehberin bir sıkça sorulan sorular kısmı vardır değil mi? Yeni başlayanlar için hazırladığımız bir sonraki rehberde, yaklaşık 30 maddede Warzone’u anlattık ve kafanızda dolaşan bütün soru işaretlerine cevap bulduk!

Oyuna yabancı olanları sevindirecek bir haberimiz var! Aşağıdaki rehberimizi kullanarak oyun içi arayüze, arayüzde kullanılan terim ve simgeleri öğrenebilirsiniz.

Battle royale oyunlarının en önemli konusu, oyun içindeki hareket ve ateş etme sistemleridir. Kimi oyun daha yavaş bir deneyim sunar, kimisi daha akıcı ve hızlı bir deneyim. Bir de işin içine klavye – fare ve kontrolcü ayrımı giriyorsa işin rengi iyice değişiyor. Bir sonraki rehberimizde oyun içi hareket ve ateşleme sistemlerine değindik!

Oyunun başlangıcından sonuna kadar belli bir amaç doğrultusunda hareket etmeniz, stratejik hamleler yapmanız ve aşamaları tek tek geçmeniz gerekiyor. Eğitim bölümü ise bu sürece adapte olmanız açısından oldukça faydalı antrenmanlar içeriyor. Eğer atladıysanız geri dönüp oynamanızı ya da bu rehberimizi okumanızı şiddetle öneririz!

Bir savaş oyununda silahtan ve ekipmandan bol ne var değil mi? Bir sonraki rehberimiz tam da silah kurtlarına göre! Oyun içindeki bütün silahları, ekipmanları, zırhları ve bunların daldan dala ayrılan alt sınıflarını öğrenmek istiyorsanız buraya toplanın!

Operatörünüze pasif yetenekler kazandıran perk’ler nedir merak ediyor musunuz? Bu rehberimize alalım!

Oyun ile birlikte gelen operatörlerin hepsini denediniz mi? Call of Duty: Modern Warfare ile çoğu benzer ya da aynı. Hatta bir operatörü iki farklı oyunda kullanabilirsiniz! İşte bütün operatörler ve özellikleri!

Hemen hemen her oyunun bir sezonluk bileti veya ona benzer şeyleri var artık. Peki Warzone’daki Battle Pass sistemi nedir? Bu rehberimizde buna bir cevap aradık.

 • Call of Duty Warzone: Battle Pass sistemi nedir, rütbe nasıl atlanır?

Ücretsiz olan Warzone parayı nereden kazanıyor? Mağazasından sattığı skin, operatör ve benzeri kozmetiklerden! Dilerseniz bu rehberimize giderek detaylara bakabilirsiniz.

 • Call of Duty Warzone: Mağaza nedir, skin ve kozmetikler nasıl satın alınır?

Activision Hesabı sayesinde kullanabileceğiniz cross-play ve cross-save özelliklerini merak ediyorsanız sizi böyle alalım!

 • Call of Duty Warzone: Cross-play ve Cross-save nasıl çalışır?

Warzone’un birincil modu olan Battle Royale modunun ayrıntılarını açıkladık!

 • Call of Duty Warzone: Battle Royale modu ve çeşitleri nedir?

Warzone’un ikincil modu olan Plunder modunun ayrıntılarını açıkladık!

 • Call of Duty Warzone: Plunder modu ve çeşitleri nedir?

Cross-play ve cross-save özelliklerini kullanmak için Activision Hesabı açmanız gerekiyor. Peki Warzone nasıl indirilir ve hesap nasıl açılır?

 • Call of Duty Warzone: Oyun nasıl indirilir, Activision Hesabı nasıl açılır?

Paraşütle atlanmayan bir battle royale oyunu var mı? Warzone da sizi gökten haritanın dilediğiniz bir bölgesine uçakla bırakıyor. Peki paraşüt nasıl kullanılır biliyor musunuz?

 • Call of Duty Warzone: Paraşüt nasıl açılır?

Ölmemek ve hayatta kalmak, birinciliğe oynamak… Warzone’u Warzone yapan şeyler. Peki bunları yapmaya çalışırken peşinizden sizi takip eden bu alana ne demeli?

 • Call of Duty Warzone: Alan nedir, nasıl daralır, nasıl kaçılır?

Envanter yönetimi nasıl yapılır biliyor musunuz? Peki satın alma istasyonları nasıl çalışır? Ya gökten düşen drop’lar?

 • Call of Duty Warzone: Envanter yönetimi, satın alma istasyonları ve drop’lar

Karşınıza bir düşman çıkabilir. Yahut değerli bir silah ya da ekipman? Oyun içinde sesli iletişimin yanı sıra işaretleme de büyük önem taşıyor. Bu rehberimizde bunu nasıl kullanabileceğinizi anlattık!

 • Call of Duty Warzone: Düşman ya da silah nasıl işaretlenir?

Gelelim bir diğer büyük ayrıntıya: harita! Oyunun geçtiği bölge olan Verdanks, oldukça büyük bir lokasyon ve haritanın içinde çeşitli yerler, taktiksel noktalar, alanlar ve fazlası bulunuyor!

 • Call of Duty Warzone: Haritadaki taktiksel noktalar, alanlar, sektörler ve fazlası

Öldünüz ama hayata dönmek mi istiyorsunuz? Endişelenmeyin, Warzone ile mümkün! İşte hayata dönmenin bütün yolları bu rehberimizde.

 • Call of Duty Warzone: Öldükten sonra nasıl tekrar doğabilirim?

Warzone’da ölenlere ne mi yapıyorlar? Onları Gulag‘a alıyorlar ve orası tam bir kaos…

 • Call of Duty Warzone: Gulag nedir, nasıl kaçılır?

Call of Duty: Warzone sadece bir battle royale hayatta kalma oyunu değil. Bunu yaparken sizden çeşitli görev ve kontratların da tamamlanması bekleniyor!

 • Call of Duty Warzone: Kontratlar, görevler ve bounty’ler nasıl yapılır?

ATV’den SUV’a, helikopterden kargo kamyonuna kadar birçok araç Warzone sahasında sizi bekliyor. Peki bunlardan hangileri ne zaman kullanılmalı? İşte rehberimizde!

 • Call of Duty Warzone: Araçlar ve helikopterler nerede, nasıl kullanılır?

Zafere giden yolda her şey mübahtır! İşte birinciliğe uzanan yolda, zafere çok yaklaştığınızda başınıza gelecek şeyler…

 • Call of Duty Warzone: Birinci nasıl olunur? Helikopterle çıkartma nedir?

Günlerce deliler gibi Warzone oynadıktan sonra oyun içi deneyim puanınızın (XP) beklediğinizden az yükseldiğini düşünüyorsanız ortada bir sorun var demektir. Peki XP en doğru ve hızlı şekilde nasıl kazanılır?

 • Call of Duty Warzone: En hızlı XP kazanma ve seviye atlama yolları nedir?

Call of Duty: Warzone’un taktiksel haritası Atlas’ı ve oyunun geçtiği bölge olan Verdanks’ı ayrıntılı ve derinlemesine analiz etmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız derinlemesine analiz rehberlerine de göz atabilirsiniz:

 • Call of Duty Warzone: Taktiksel Harita Atlas
 • Call of Duty Warzone: Sektör 1 – Verdansk Kuzey
 • Call of Duty Warzone: Sektör 2 – Verdansk Batı
 • Call of Duty Warzone: Sektör 3 – Verdansk Güneybatı
 • Call of Duty Warzone: Sektör 4 – Verdansk Merkez ve Doğu
 • Call of Duty Warzone: Sektör 5 – Verdansk Doğu
Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.