Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Giray Saltuk Özen, Editör Yazım tarihi: 25.05.2020

Call of Duty: Warzone için hazırladığımız Operatörler ve özellikleri nedir rehberimizde, operatörlerin hikayelerine göz attık!

Call of Duty: Warzone, tıpkı abisi Modern Warfare gibi bünyesinde operatör sistemini barındırıyor. Operatörler, oyunda kullandığımız karakterler. Diğer oyunların aksine bu operatörlerin kendilerine has aktif ya da pasif yetenekleri bulunmuyor!

Operatörlerin hepsine sadece perk sistemi sayesinde aynı pasif yetenekleri atayabilirsiniz ama bu her oyuncu ve her operatör için geçerli. Parayı verenin ya da farklı operatörü seçenin öne geçtiği bir durum yok.

Coalition ve Allegiance olarak ikiye ayrılan operatörler, oyundaki iki tarafı temsil ediyor. Standart görünüşleri bile oldukça farklı gözüken bu operatörleri çeşitli kozmetikler ile farklılaştırmak mümkün. Peki bu operatörlerin isimleri ne, tipleri nasıl, arka plan hikayeleri ne? Bütün bu soruları merak ediyorsanız doğru rehberdesiniz demektir!

Rehbere başlamadan önce: Sizler için hazırladığımız Call of Duty: Warzone rehberimize giderek aklınıza takılan her türlü soru, sorun ve şikayetin cevabını bulabilir, yeni başladığınız bu battle royale arenasında yolunuzu kolaylıkla açabilirsiniz!

Warzone Operatörleri: Coalition Tarafı

Ghost – SAS ekibi için hizmet veren, İngilizce bilen bir İngiltere vatandaşı. Durumu halen aktif. Season 2 için gelen Battle Pass’i alarak ya da Modern Warfare oyununa sahip olarak kullanılabilir.

Sabotaj ve sızma operasyonları konusunda uzman olan Ghost’un gerçek kimliğini bilen, yüzünü gören yok!

Thorne – SAS ekibi için hizmet veren, İngilizce bilen bir İngiltere vatandaşı. Durumu halen aktif. Modern Warfare’ın hikaye modundaki Piccadilly görevini tamamlayarak sahip olabilirsiniz.

Union Jack olarak da bilinen Thorne, tayini çıkana kadar Captain Price için 3 yıl boyunca görev yaptı.

Charly – SAS ekibi için hizmet veren, İngilizce bilen bir İngiltere vatandaşı. Durumu halen aktif. Modern Warfare’ın herkese açık çoklu oyuncu maçlarından 25 kez oynayarak sahip olabilirsiniz.

Babasıyla birlikte Afrika’ya geziler yapan Charly, Kenya ve Tanzanya’daki kaçak avcıları avladı. Takip ve izleme konusunda uzman. İngiltere ordusuna katıldığında, CIA’in güvenli evlerinden birini kurtararak Kate Laswell isminde bir dost kazandı.

Otter – SAS ekibi için hizmet veren, İngilizce bilen bir İngiltere vatandaşı. Durumu halen aktif. Modern Warfare’ın Special Ops’larından Operation: Paladin’i oynayarak sahip olabilirsiniz.

Koruyucu bakım evinde yetim bir çocukluk geçiren Otter, Londra’da suça bulaştı. 18 yaşında halk içinde Al Qatala’yı bıçakladı ve İngiliz komandolarına, ardından SAS’a katılmaya hak kazandı.

Talon – Warcom ekibi için hizmet veren, İngilizce bilen bir Kanada vatandaşı. Durumu halen aktif. Mağaza içinden Talon Operator Bundle’ını satın alarak sahip olabilirsiniz.

Ontario’daki First Nation ailesi tarafından yetiştirilen Talon, Kanada’nın özel kuvvetlerine mensup bir asker. Urzikstan’da Griggs ile yaptığı operasyon sonucu Griggs tarafından Warcom’a önerilir.

Domino – Warcom ekibi için hizmet veren, Fransızca bilen bir Fransa vatandaşı. Durumu halen aktif. Modern Warfare’ın Gunfight modunda 5 maç atarak sahip olabilirsiniz.

Kore-Fransız neslinin dördüncü neslinden olan Domino, olimpik koşucu olarak Fransa’nın özel kuvvetlerinde eğitim gördü. Oldukça rekabetçi ve bazı kişisel arkadaşlıkları ile biliniyor.

Golem – Warcom ekibi için hizmet veren, Almanca bilen bir Almanya vatandaşı. Durumu halen aktif. Modern Warfare’ın Special Ops’larından Operation: Kuvalda’yı tamamlayarak sahip olabilirsiniz.

Aile geleneği olarak KSK isimli elit askerler grubuna katılan Golem, avcı yayı kullanarak düşman avlamak konusunda oldukça uzman. Ayrıca yaban hayatı iyi biliyor ve yaban hayatında iyi bir iz sürücü. Avrupa’nın yaban bölgelerinde avladığı düşmanlarla bilinen Golem, ayrıca iyi bir aşçı ve hikaye anlatıcısı.

Mara – Warcom ekibi için hizmet veren, İspanyolca bilen bir Venezuela vatandaşı. Durumu halen aktif. Sezon 1 için gelen Battle Pass’i satın alarak sahip olabilirsiniz.

Al-Qatala’yı yakalamak için Venezuela ile işbirliği yapan CIA, bu süreçte ABD için çeşitli bilgiler aldı. Mara, bu süreçte CIA için gönüllü olarak eğitimler aldı ve gizli operasyonlara katıldı. Ardından Warcom’a davet edildi.

Wyatt – Warcom ekibi için hizmet veren, İngilizce bilen bir Avustralya (Tazmanya) vatandaşı. Durumu halen aktif. Modern Warfare’ın hikaye modundan Wolf’s Den görevini tamamlayarak sahip olabilirsiniz.

Tazmanya’da doğan Wyatt, ailesi ve arkadaşları arasında korkusuz olarak tanımlanır. Kendini kanıtlamak için Avustralya ordusuna katılır.

D-Day – Demon Dogs ekibi için hizmet veren, İngilizce bilen bir ABD vatandaşı. Durumu halen aktif. Modern Warfare’ın hikaye modundan Hunting Party görevini tamamlayarak sahip olabilirsiniz.

Texas’ın batısında büyüyen D-Day, Army Rangers adına Afganistan ve Irak’ta savaş öncesi görevler yaptı. Takım arkadaşını kurtarma görevinde başarısız olunca Afganistan’a PMC olarak geri döndü. Alice tarafından kurtarılarak Demon Dogs’a alındı.

Alice – Demon Dogs ekibi için hizmet veren, İngilizce bilen bir ABD vatandaşı. Durumu halen aktif. Modern Warfare’ın Special Ops’larından Operation: Headhunter’ı tamamlayarak sahip olabilirsiniz.

ABD vatandaşı olarak doğan Alice, henüz 18’inde orduya katıldı. Disiplin sorunları ile gündeme geldi. Task Force Orange için seçildi ve Afganistan’da görevler yaptı.

Raines – Demon Dogs ekibi için hizmet veren, İngilizce bilen bir ABD vatandaşı. Durumu halen aktif. Modern Warfare’ın çoklu oyunca modunda LMG ile (Light Machine Gun / Hafif Makineli Tüfek) 500 düşman öldürürseniz sahip olabilirsiniz.

Chicago’da doğan Raines, başka bir öğrenciyi savunduğu için liseden atıldı. Tarih öğrencisiydi. GI Bill’e yetenekli olduğunu kanıtlamak için Marine Corps’a katıldı. Marine Raider olarak Irak ve Afganistan’da görevler yaptı.

Warzone Operatörleri: Allegiance Tarafı

Minotaur – Spetsnaz ekibi için hizmet veren, Rusça bilen bir Rusya vatandaşı. Durumu halen aktif. Modern Warfare’ın çoklu oyuncu modunda Assault Rifle (Saldırı Tüfeği) ile 300 düşman öldürerek sahip olabilirsiniz.

Bale – Spetsnaz ekibi için hizmet veren, Rusça bilen bir Rusya vatandaşı. Durumu halen aktif. Modern Warfare’ın hikaye modundan Furnace Campaign görevini tamamlayarak sahip olabilirsiniz.

Rodion – Spetsnaz ekibi için hizmet veren, Rusça bilen bir Rusya vatandaşı. Durumu halen aktif. Modern Warfare’ın Special Ops’larından Operation: Paladin’i tamamlayarak sahip olabilirsiniz.

Nikto – Spetsnaz ekibi için hizmet veren, bir Rusya vatandaşı. Konuştuğu dil bilinmiyor. Durumu halen aktif. Mağazadan Nikto Operator Bundle’ı satın alarak sahip olabilirsiniz.

Mace – Jackals ekibi için hizmet veren, İngilizce bilen bir ABD vatandaşı. Durumu halen aktif. Mağazadan Mace Operator Bundle’ı satın alarak sahip olabilirsiniz.

Azur – Jackals ekibi için hizmet veren, Arapça ve İngilizce bilen, durumu halen aktif ama vatandaşlığı bilinmeyen biri. Modern Warfare’ın hikaye modundan Old Comrades Campaign görevini tamamlayarak sahip olabilirsiniz.

Grinch – Jackals ekibi için hizmet veren, İngilizce bilen, durumu halen aktif ama vatandaşlığı bilinmeyen biri. Modern Warfare’ın çoklu oyuncu modunda 100 kere kafadan öldürme (headshot) yaparsanız sahip olabilirsiniz.

Zane – Jackals ekibi için hizmet veren, Hausa dilini ve İngilizce’yi bilen bir Nijerya vatandaşı. Durumu halen aktif. Modern Warfare’ın Special Ops’larından Operations’ı tamamlayarak sahip olabilirsiniz.

Yegor – Chimera ekibi için hizmet veren, Ukraynaca bilen bir Ukrayna vatandaşı. Durumu halen aktif. Modern Warfare’ın hikaye modundan Proxy War’u tamamlayarak sahip olabilirsiniz.

Krueger – Chimera ekibi için hizmet veren, Almanca ve Avusturya-Bavyera dilini bilen bir Avusturya vatandaşı. Durumu halen aktif. Modern Warfare’ın çoklu oyuncu modunda 25 finishing moves yaparak sahip olabilirsiniz.

Syd – Chimera ekibi için hizmet veren, İngilizce bilen bir ABD vatandaşı. Durumu halen aktif. Modern Warfare’ın Special Ops’larında 5 juggernaut öldürerek sahip olabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.