Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Giray Saltuk Özen, Editör Yazım tarihi: 25.05.2020

Call of Duty: Warzone için hazırladığımız Operatör Perk nedir, yetenekler ne işe yarar rehberimizde, operatörlerin pasif yeteneklerine değindik!

Call of Duty: Warzone, tıpkı Modern Warfare ve diğer Call of Duty oyunlarında olduğu gibi çeşitli perk yani pasif yetenek sistemlerine sahip. Bu perk’ler sayesinde operatörlerinize pasif yetenekler atayabilirsiniz. Mesela normalde bir tane birincil silah taşıyabilen operatör, seçilen perk ile birden iki adet birincil silah taşıyabilir! Gelin bu perk’lere hep birlikte bakalım…

Rehbere başlamadan önce: Sizler için hazırladığımız Call of Duty: Warzone rehberimize giderek aklınıza takılan her türlü soru, sorun ve şikayetin cevabını bulabilir, yeni başladığınız bu battle royale arenasında yolunuzu kolaylıkla açabilirsiniz!

Operatör Perk – Pasif Yetenekler

Loadout ekranında silahlarınızı ayarlarken, operatörünüze ekleyeceğiniz perk’leri de ayarlarsınız. Operatör Perk’leri 3 farklı sınıfa ayrılır ve her sınıf kendi içinde çeşitli perk’lere sahiptir.

  • Slot 1 Perks (Birinci Yetenek Sınıfı)

Double Time – Koşma tuşuna arka arkaya bastığınızda operatörün gerçekleştirdiği taktiksel daha hızlı koşu iki katına çıkar ve yine operatörün eğilirken ki hızı artar.

E.O.D. – Explosive Ordnance Disposal olarak geçer. Yani öldürücü tehlikesi olmayan patlayıcılardan ve sahadaki ateşlerden daha az hasar alırsınız. Ayrıca düşmanın yerleştirdiği mayınları ve C4’leri imha edebilirsiniz.

Scavenger – Operatörünüz ölmüş düşmanların yere düşürdüğü mühimmatları otomatik toplar. Loot için zaman kaybetmezsiniz.

Cold-Blooded – Bu perk’e sahip operatörlerin kalp atışları sıfırdır. Kalp atış sensörlerinde ve çeşitli AI sistemlerinde gözükmezler. Slot 2 sınıfındaki High Alert perk’üne sahip kullanıcılara da Cold-Blooded perk’ünü kuşanan kullanıcıların sinyalleri gitmez.

Kill Chain – Supply Boxe’lardan çeşitli killstreak’leri bulma oranınız artar.

Quick Fix – Düşman öldürdükten sonra operatörünüzün sağlığı daha hızlı yenilenir.

  • Slot 2 Perks (İkinci Yetenek Sınıfı)

Restock – Ekipmanlarınızı 30 saniyeliğine yeniden şarj etmenize olanak tanır.

Hardline – Operatörlere satın alma istasyonlarından killstreak, field upgrade, zırh plakası, taşıt gibi şeyleri alırken indirim uygulanır ve daha ucuza alırlar.

Overkill – Operatörler aynı anda iki tane birincil silah taşıyabilirler.

High Alert – Yakınınızdaki düşmanlar, mini haritanızda gözükmeye başlar.

Ghost – UAV, radar, radar drone’ları, kalp atış sensörleri gibi şeylerde operatörünüz gözükmez.

Pointman – Kontratlardan kazandığınız ödüller artar. Sadece sizin değil, takımınızın kazandığı para ödülü de artar.

  • Slot 3 Perks (Üçüncü Yetenek Sınıfı)

Tune Up – Yere düşen takım arkadaşınızı ayağa kaldırma süresi azalır.

Amped – Operatörlerin birincil ve ikincil silahları arasındaki geçiş süresi hızlanır. (Tabanca ve bıçaklar için geçerli değildir)

Shrapnel – Operatörlere ekstra Lethal Equipment alanı sağlar. Ayrıca düşmana patlayıcılarınızdan birini isabet ettirirseniz, aldığı hasar artar ve düşmanın sağlığı daha yavaş yenilenir.

Battle Hardened – Düşmanın flaş, stun ve EMP bombaları operatörünüze işlemez.

Spotter – Düşmanın ekipmanını, çeşitli saha güncellemelerini (field upgrades) ve killstreak’leri duvarların arkasından görmenize olanak tanır.

Tracker – Operatörler, düşmanın arkasında bıraktığı ayak izlerini görebilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.