Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 19.07.2021

Kritik zaman geldiğinde ve son çember geldiğinde, maçı yüksekte bitirmek için doğru ekipmana sahip olmak hayati önem taşır. Call of Duty tarihinin en büyük denge yamalarından biri olan Sezon 4 Reloaded’ın ardından, sizi başka bir zafere taşıyacak en iyi Warzone teçhizatları burada! Beceriye dayalı bir battle royale oyununun yoğun rekabetinden daha zor birkaç zorluk vardır ve mükemmel bir ekipman hazırlamak, Call of Duty Warzone için en büyük ödülü eve götürmek konusunda her şeyi değiştirebilir.

Bu odaklanmak için yeterli değilse, Raven Software, sezondan sezona ve hatta bazen sezon ortasında bile farklı teçhizat konfigürasyonlarının hassas dengesini sürekli olarak değiştirir. Sezon 4 Reloaded’da Raven, oyundaki hemen hemen her silahın öldürme süresini denemeye ve yavaşlatmaya karar verdi.

Bu nedenle, bir sonraki maça düştüğünüzde, go-to-kit’iniz eskisi kadar güçlü olmayabilir. Ancak zorlukla birlikte fırsat gelir. Sezon 4 Reloaded denge değişikliklerinin ana noktalarından biri, tüm metaya hükmeden aynı eski silahları durdurmak. Rakiplerinin gücü azaldığında, eskiden nefret ettiğiniz o bezelye avcısı, düşmanlarını “Gulag” diyebileceğinizden daha hızlı eritiyormuş gibi hissedebilir.

Raven, Warzone’daki en güçlü ve bozuk teçhizatlardan bazılarının etkinliğini azaltarak, sahayı mümkün olduğu kadar düzleştirmeye ve sevilmeyen bazı silahlara güneşte zamanlarını vermeye çalıştı. Call of Duty Warzone meta oyununda ortaya çıktıkça yeni teçhizatlar ve stratejiler ile bu listeyi güncel tutacağız – böylece, nerften önce-çekiç düşmeden önce onları tüm değerleriyle yıkayabilirsiniz.

Call of Duty Warzone teçhizat nedir?

Battle Royale türünün kendine has bir parçası sıfırdan başlıyor ve Call of Duty Warzone da farklı değil. Verdansk’a paraşütle atladığınızda, her zaman bir bıçak ve tabancadan başka bir şey olmayacak.

Bununla birlikte, oyun ilerledikçe, arayarak veya bir airdroptan çok oyunculu tarzda bir teçhizat toplayarak rakiplerinize karşı taktiksel bir avantaj elde edebilirsiniz. Bu size yalnızca üç güçlü avantaja değil, aynı zamanda oyun tarzınıza veya elinizdeki duruma göre uyarlanmış iki tam donanımlı ve özelleştirilmiş silaha erişim sağlar.

Ancak unutmayın, bu inşa ettiğiniz en iyi Warzone teçhizatı, çok oyunculu değil – bu nedenle nihai kararları vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç farklı şey var:

  • Solo mu yoksa takım modunda oynuyorsunuz?
  • Kalan diğer oyuncular yalnız mı yoksa bir takım mı?

  • Maçın bitmesine ne kadar kaldı ve alan hangi aşamada?

  • Alanın sizi girmeye zorladığı konumlar için ne tür bir teçhizat en uygun olacak? 

RNG tanrılarının sizi kutsadığı şans ne olursa olsun, önceden oluşturulmuş bir teçhizatın tutarlılığına kıyasla muhtemelen sönük kalacaktır ve bir tutamda elinizden gelenin en iyisini yapmak için size istikrarlı bir temel sağlayacaktır.

Warzone gibi devasa bir çok oyunculu Battle Royale oyununda o kadar çok rastgelelik ve değişkenlik var ki, kaliteli bir teçhizatın size sağladığı avantajların çoğu aşinalıktan geliyor. Bu nedenle, en iyi Warzone teçhizatlarında kesinlikle güçlü kombinasyonlar bulunsa da, alıştırma yine de mükemmel olacaktır. Warzone oynaması ücretsiz olsa da, piyasaya sürüldüğünden beri Modern Warfare oynayan özel operatörler, mevcut seçeneklerin sayısında tartışılmaz bir avantaja sahiptir.

Bu gerçeğin etrafından dolaşmak yok, ancak umarım şu ana kadar yakalamanın bir kısmını hafifletmek için yeterince ilerleme kaydetmişsinizdir. Bunun ötesinde, en iyi teçhizatlarda çalışan bir tema fark edebilirsiniz: genellikle bir ana silah ve bir ikincil silah yerine iki ana silaha sahiptirler. Bunun nedeni, artırılmış kafadan vuruş hasarı sayesinde Warzone’da keskin nişancılığın çok güçlü olmasıdır. İki cıvatalı keskin nişancı tüfeğinden herhangi birinden kafasına yapılan tek bir atış, ne kadar zırhları olursa olsun herhangi bir oyuncuyu düşürür.

En iyi Warzone teçhizatları

En iyi oyuncuların, yayıncıların ve genel olarak topluluğun görüşlerini dikkate alarak, bunlar oluşturabileceğiniz en iyi Warzone teçhizatları. Her teçhizat için gerekli ekipmanı, her bir parçanın kilidini açmak için gereken seviyeleri ve gereksinimleri ve ayrıca herhangi bir durumda neden en iyisi olduğunun bir açıklamasını listeleyeceğiz. Yeni başlayan oyuncular, bir sonraki seviyeye geçmek isteyen orta seviye oyuncular ve en yüksek seviye ekipman gerektiren en üst seviye seçimler için çeşitli öneriler sunmaya çalışacağız.

Yeni başlayanlar için en iyi teçhizatlar – En iyi Kilo 141 ve MP5 teçhizatları

 

Warzone Best Beginner Loadout – Attachments to work towards
Birincil: Kilo 141
1.Eklenti 2.Eklenti 3.Eklenti 4.Eklenti 5.Eklenti
Monolithic Suppressor Singuard Arms 19.8″ Prowler VLK 3x Optic Commando Foregrip 60 Rnd Mags
İkincil:XM4
1.Eklenti 2.Eklenti 3.Eklenti 4.Eklenti 5.Eklenti
Suppressor 13.5″ Task Force Tiger Team Spotlight Raider Pad 45 Rnd

Call of Duty Warzone’a başlamak zor. Lobide sonsuza kadar bekliyormuşsunuz gibi görünebilir, ancak uzaktaki başka bir oyuncuya gözlerini kısarak baktığınız anda anında eritebilirsiniz. Hızlı öldürme süresini en üst düzeye çıkarmak ve yalnızca iki atışta öldürülmek üzere düşmanlara tam bir atış yapıyormuş gibi hissetmemek için, atışlarınızın gerçekten hedefi vurduğundan emin olmanız gerekir.

Bu, yönetilebilir geri tepmeye sahip iyi bir saldırı tüfeğinin yeni başlayanlar için harika bir seçim olduğu anlamına gelir. İyi ve sağlam bir seçim, düşük ve öngörülebilir geri tepme ile çoğu menzilde iyi hasar veren Kilo saldırı tüfeğidir.

Ardından, AR’nizi ek bir yakın mesafe silahı, bir SMG veya daha hızlı ateşleyen başka bir AR ile bir araya getirin. Güçlü erken seçimler, Modern Warfare MP5, Cold War MP5 veya kilidini açtıysanız LC10 veya Mac-10’dur.

Warzone En İyi MP5 Teçhizatı
1.Eklenti 2:Eklenti 3.Eklenti 4.Eklenti 5.Eklenti
Agency Suppressor (CW), Monolithic Suppressor (MW) Tiger Team Spotlight (CW), Merc Foregrip (MW) Raider Stock (CW), FTAC Collapsible (MW) Bruiser Grip or Serpent Wrap (CW), Slight of Hand (MW) STANAG 50 Rnd Drum (CW), 45 Round Mags (MW)

Aslında, XM4 daha yakın menzilli bir ikincil olarak da belirlenebilir ve öyle olduğunda çok iyi bir iş çıkarır. Aynı anda iki çok yönlü silahı seviyelendirmek için çift AR yapısı istiyorsanız, bahsettiğimiz ikisiyle fazla yanlış yapmış olamazsınız. Avantajlarınız için, daha önce de belirttiğimiz gibi, Overkill, sizi oyunun sonuna taşıyacak iki katlı silaha erişmenizi sağlayan bir zorunluluktur.

Bunun yanı sıra, tek bir yanlış hareketin sizi kuyruğa geri gönderebileceği Warzone’da hayatta kalma kesinlikle çok önemlidir. Bu, düşman patlayıcılarının hasarını azaltan E.O.D’yi genel olarak kabul edilen mavi seçim yapar. Aksi takdirde, Gulag’a kısa bir yolculuktan uzakta, Zeus’tan gelen bir şimşek gibi birdenbire savrulan şanslı bir RPG’den fazlası olamazsınız.

Ardından Amped, hemen hemen tüm teçhizatı mükemmel bir şekilde tamamlar ve farklı ekipman parçalarınızla daha az zaman harcamanıza ve çekim için daha fazla zaman harcamanıza izin verir. Gereksiz yere ve habersiz yakalanmak, muhtemelen yeni oyuncuların ölümüne neden olan en yaygın şeydir, çünkü tehlike kaynakları için bu altıncı hissi geliştirmediniz.

Öyleyse öldürücü olmanız için, kilidini açtıysanız güçlü C4 patlayıcısını düşünün. Büyük patlaması, hem saldırgan olarak kampçıları kazmak için hem de boğulma noktalarının duvarlarına yapıştığında savunma olarak yararlıdır. Ama çoğu patlayıcı iyidir. Taktik yuvaya gelince, bu yine oyun tarzınıza ve oyun türünüze bağlı olarak daha kişisel bir tercihtir, grubunuzla açık ve net ayarlamaya yardımcı olan sersemletici bombalar veya solo oynarken size hayati bilgiler veren bir kalp atışı monitörü ile.

En iyi Krig 6 teçhizatı

 

Warzone En İyi Krig 6 Teçhizatı
1.Eklenti 2.Eklenti 3.Eklenti 4.Eklenti 5.Eklenti
Agency Suppressor 19.7″ Ranger Field Agent Grip Axial Arms 3x (or Royal & Kross 4x) STANAG 60 Rnd

Warzone’un hemen başında açılan silahlardan devam etmeye hazır olduğunuzda, Sezon 4 Reloaded denge değişikliklerinin ana kazananlarından biri olan Krig 6 ile karşılaşacaksınız. Diğer pek çok iyi saldırı tüfeği etkinliğinin azaldığını gördüğünde, Krig aslında temel hasarına karşı bir güçlendirme aldı. Bu, kullanım kolaylığıyla birleştiğinde, Warzone’da birincil silahınız olarak güçlü, uyarlanabilir bir seçimdir. Bu teçhizattaki eklentiler, aşağıdaki videosunda düşmanları hızla yakalamanıza ve Krig’in en iyi özelliklerini vurgulamanıza nasıl yardımcı olduklarını açıklayan YouTuber BennyCentral tarafından tercih edilmektedir.

Her zamanki gibi, daha uzun menzilli silahı, yakın mesafeli çarpışmaları daha kolay idare eden bir şeyle eşleştirmek istiyorsunuz. MP5’lerden herhangi biri bunu iyi bir şekilde başarır, ancak yeni silaha erişiminiz varsa, bu da mükemmel çalışan OTs 9’dur.

En iyi OTs9 teçhizatı

 

Warzone En İyi OTs9 Teçhizatı
1.Eklenti 2.Eklenti 3.Eklenti 4.Eklenti 5.Eklenti
GRU Suppressor 8.1″ Task Force (or Spetsnaz Grip) Tiger Team Spotlight (or Serpent Wrap) Spetsnaz 40 Rnd Spetsnaz Stock

Önceki MG82 gibi, OTs 9 da biraz anormal. Warzone’daki silahların geri kalanı yavaşlatılırken, Raven nispeten hızlı öldürme süresi olan yeni bir silah bırakıyor. Bununla birlikte, cılız 40 tur şarjörü sayesinde, OTs 9 muhtemelen MG82’deki gibi anında sinirlenmeyecek ve bir takımı silmeye çalışırken cephanenizin bittiğini görebilirsiniz.

OTs 9 teçhizatı için önerdiğimiz ataşmanlar, her ikisi de yakın mesafe çatışmaları sırasında çok önemli olan hareketliliği ve ADS’yi destekler. Geçmişte Warzone’da ayın en iyi silahlarından bazıları kadar baskın olmayabilir, ancak bu yeni SMG üzerinde uyuyacak biri değil.

En iyi KAR98K ve AK47 teçhizatı

 

Warzone En İyi KAR98K Teçhizatı
1.Eklenti 2.Eklenti 3.Eklenti 4.Eklenti 5.Eklenti
Monolithic Suppressor Singuard Custom 27.6″ Tac Laser Sniper Scope STVOL Precision Comb (or FTAC Sport Comb)

4. Sezon Reloaded değişikliklerinden sonra, keskin nişancılar büyük bir destek aldı. Neredeyse alanın geri kalanı için öldürme süresinin azalmasıyla, keskin nişancı tüfeği kafadan vuruşları daha da güçlü.

Kar98k, klasik Call of Duty hızlı nişan alma, tek atışta bir öldürme keskin nişancı tüfeğidir ve çekimlerinizi baskı altında sıraya koymak gibi refleks yoğun bir beceride ustalaşabilirseniz, ona karşı oynamak inanılmaz derecede zor olacaktır. En iyi Kar98k donanımına karar verirken en büyük sorunuz, ataşmanlara takıntılı olmaktan çok hangi destek silahıyla takım kuracağınızla ilgili.

Bununla birlikte, Kar98k için popüler ve erişilebilir bir ortak, hareket hızını artıran ve ADS süresini azaltan ataşmanlara sahip Cold War AK-47’dir. Bu kombinasyon, Warzone’daki en iyi keskin nişancılardan birine yakışan yüksek bir beceri boşluğuna sahip, ancak büyük ödüller ile hızlı ve ölümcül bir teçhizat sağlar.

Warzone En İyi AK47 Teçhizatı
1.Eklenti 2.Eklenti 3.Eklenti 4.Eklenti 5.Eklenti
Suppressor 20″ Spetsnaz RPK Barrel Tiger Team Spotlight KGB Skeletal Stock 45 Rnd

AK’yi rakip SMG’ler, Modern Warfare MP5, OTs9, Mac-10 veya AK-74u ile değiştirerek de benzer teçhizatlar yapabilirsiniz.

En iyi MAC-1o teçhizatı

 

Warzone En İyi MAC-10 Teçhizatı
1.Eklenti 2.Eklenti 3.Eklenti 4.Eklenti 5.Eklenti
Agency Suppressor 5.9″ Task Force SOF Target Designator Raider Stock STANAG 53 Rnd Drum

Çevik ve hızlı ateş eden Mac-10 SMG, nerf öncesi yinelemesinin şaşırtıcı aralığına sahip olmayabilir, ancak manevra kabiliyeti ve yönetilebilir geri tepmesi konusunda hala zevk alınacak çok şey var.

Mac-10 için genel olarak kabul edilen en iyi teçhizat, cephane sayısını büyük ölçüde artırmak için bir davul şarjörü ekleyerek yoğun durumlarda yaşanabilirliğini artırır.

Bu, yeniden yükleme yapmadan düşmanları indirmenize ve bitirmenize ve ayrıca dar bir alanda ihtiyaç duyulduğunda aynı anda birden fazla düşmanla çarpışmanıza olanak tanır. Ardından, yapının geri kalanını tamamlarken, artan ADS süresini diğer ataşmanlarla hafifletirken hareket hızınızı ve menzilinizi daha da güçlendirebilirsiniz.

En iyi Swiss K41 teçhizatı

 

Warzone En İyi Swiss K31 Teçhizatı
1.Eklenti 2.Eklenti 3.Eklenti 4.Eklenti 5.Eklenti
24.9″ Combat Recon SWAT 5mw Laser Sight Serpent Wrap GRU Suppressor Raider Stock

Alanın geri kalanının genel olarak sönümlenmesinden yararlanmanın yanı sıra, İsviçre K31, onu Warzone’daki en güçlü silahlardan biri haline getiren bazı özel düzenlemelere de sahip.

ADS animasyonu ve optiklerinin yeniden işlenmesi sayesinde, İsviçre’nin çoğu durumda kullanımı artık çok daha kolay. Her şutu saymaya çalışırken bu çok önemli.

Kar-98k’nin kapsam belirleme animasyonlarından gerçekten hoşlanmıyorsanız, o zaman bu keskin nişancı tüfeğiniz olmalıdır, düşmanları durdurmak için herhangi bir şey yapmadan önce oyundan uzaklaştıran tek atışta kesin vuruşlar yapabilen keskin nişancı tüfeğiniz olmalıdır.

Yine, Kar-98k gibi, İsviçre K31’i AK-47 gibi güçlü bir yakın mesafe saldırı tüfeğiyle bir araya getirmek isteyeceksiniz. Veya yukarıda söylediğimiz gibi yeni OTs 9’un harika ve Mac-10’un da iyi olduğu daha güçlü SMG’lerden birini seçebilirsiniz.

En iyi AMAX teçhizatı

 

Warzone En İyi AMAX Teçhizatı
1.Eklenti 2.Eklenti 3.Eklenti 4.Eklenti 5.Eklenti
Monolithic Suppressor XRK Zodiac S440 Commando Foregrip VLK 3x Optic 45 Round Mags

Çok uzun zaman önce, AMAX tartışmasız bir şekilde tüneklere hükmetti. Ancak, tüm saldırı tüfekleri alanı yakın zamanda daha uygun ve dengeli olacak şekilde elden geçirildi, bu yüzden eskiden olduğu gibi insta-pick değil.

Bununla birlikte, kafadan vuruş hasar çarpanında önemli bir nerf olmasına rağmen, uyarlanabilir AMAX saldırı tüfeği, aşinalık nedeniyle hala birçok oyuncunun ilk tercihi – bu da size ilk etapta ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, Call of Duty’deki çoğu şey gibi, AMAX’ın geri tepme modelinde ustalaşmak söz konusu olduğunda, namlu altı ataşmanı olarak seçtiğiniz ön kabza ile hafifletilebilen yüksek bir beceri sınırı vardır.

XRK Zodiac namlu ve VLK 3.0x yakınlaştırma bu çok yönlü AR’nin orta ve uzun menzil yeteneklerini tamamlarken, radarı bozan Monolitik baskılayıcı, rakiplerinizi konum bilgisinden mahrum bırakmak için her zaman mantıklı bir seçimdir.

Bu sprey ve dua durumları için AMAX’ı bir SMG ile bir araya getirin: özellikle MP5’lerden biri. Burada ekler, öldürme süresine ve hareket hızına öncelik vererek, temel silahın ADS hızının artırılmasına ihtiyacı olmadığından, daha tipik Ses Bastırıcı yerine Ajans Bastırıcıyı tercih ediyor.

Sırada, dar alanlarda hareketlilik avantajını gerçekten eve götürmek için Tiger Team Spotlight Laser ve Raider Stock var. Call of Duty’de daha az sevilen silahlar hakkında daha fazla bilgi için Warzone’daki en iyi pompalı tüfekler ve en iyi LMG’ler listemize göz atın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.