Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.04.2021

Call of Duty Warzone ve Call of Duty Black Ops Cold War Sezon 3 ile birlikte 1984 yılına götürüyor oyuncuları. 100 milyon oyuncuyu geçmeyi başarmış olan yapım, geçtiğimiz yılki çıkışından bu yana güzel başarılar elde etmişti. Tabii, oyuncu kitlesi de bir o kadar geniş. Durum böyle olunca da, Activision ekibi Call of Duty Warzone ve  Call of Duty Black Ops Cold War için önemli içerikleri oyunculara sunuyor. Bizleri 1984’e götüren bu yeni sezon da, bu önemli içeriklerden bir tanesi.

Call of Duty Warzone ve Call of Duty Black Ops Cold War oyuncuları 1984 yılına gidiyor

Yeni Warzone, yeni ve elden geçirilmiş lokasyonlar, yeni oynanış seçenekleri ve optimizasyon konusunda da önemli adımlar atıyor. Neredeyse her yapı, her yüzey ve her nesne, oynanış tecrübesini geliştirmek amacıyla iyileştirildi. Call of Duty Black Ops Cold War, Sezon 3 boyunca oyuncularına yeni multiplayer modları ve haritaları sunuyor olacak. Outbreak’deki gelecek Call of Duty Zombies bölümü ve savaşlarda kullanılacak yeni ekipmanlar da geliyor.

Activision ekibinin en önemli isimlerinden biri olan Rob Kostich, “Warzone’un piyasaya sürülmesi, Call of Duty’yi yeniden icat etti. Bir yıldan biraz daha uzun bir süre içinde, dünya çapında 100 milyondan fazla oyuncu birlikte Warzone oynadı ve biz de, bugünden itibaren yeni bir seviyeye taşıyoruz. Üçüncü sezon, Warzone’u 1984’e dönüştürürken, lansmanından bu yana en fazla sayıda büyük miktarda içerik ile yeni güncellemeler getiriyor ve aynı zamanda Black Ops Cold War’a da muazzam miktarda yeni ve ücretsiz içerikler getiriyoruz. Her yerdeki hayranlarımıza teşekkür ederiz, bugün topluluğumuz için bir kutlama. Bu sezon ve sonrasında çok daha fazlası geliyor, hazırlanın.” dedi.

Haftalardır oyuncular Warzone üzerinde Zombies ile savaşıyordu. Dün, Zombies ordusu iyice yükselmişken, milyonlarca oyuncu, oyunda bir nükleer patlamayı tetikleyen etkinliğe şahitlik etti. Verdansk’ın sonu geldi. Daha sonrasında ise Warzone oyuncuları Rebirth Island’a ışınlandı. Burada da bir sürü gizem ve bilmece bulunuyordu. Oyuncular, el ele vererek bu etkinliği çözmeye çalıştı. Warzone’a ne olduğunu anlamak için emek verdi. En sonunda ise, oyuncular 1984 yılındaki Verdansk’a geçti. Bu da, Sezon 3 başlangıcı oldu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.