Bir Call of Duty oyuncusu, tek maçta 2.5 milyon tecrübe puanı kazandı

Bir Call of Duty oyuncusu, tek maçta 2.5 milyon tecrübe puanı kazandı

Call of Duty oyuncuları yine çıldırıyor. 2.5 milyon tecrübe puanı ne demek?

Geride bıraktığımız hafta sonunda, Call of Duty: Infinite Warfare üzerinde 2 kat tecrübe puanı etkinliği vardı. Yani, birçok oyuncu, hızlıca seviye atlamaya çalışıyordu 2 kat tecrübe puanı etkinliği aktifken. Bazı oyuncular, sıradan oyunlar ile seviye atlamaya çalışırken, bazı oyuncular da bu hafta sonu etkinliği için daha önceden hazırlanmıştı. Önceden hazırlanan oyunculardan bir tanesi ise, bir Call of Duty yayıncısı olan Fifakill, bu hazırlığının karşılığını aldı çünkü haftalarda hazırlanan Fifakill, geçen hafta sonu, oynadığı tek bir Call of Dutu: Infinite Warfare karşılaşmasından 2.5 milyon tecrübe puanı ile ayrıldı. Peki, Fifakill bunu nasıl yaptı?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bir Call of Duty oyuncusu, tek maçta 2.5 milyon tecrübe puanı kazandı

Bahsi geçen yayıncı, bu hafta sonuna hazırlanmak için öncelikle bol bol Rare Supply Drop açtı çünkü Rare Supply Drop içerisinden oyunculara 2 kat tecrübe puanı kazandıran jetonlar çıkıyor. Yayıncı da bu jetonlardan bol bol topladı ve hepsini, hafta sonu etkinliği için sakladı. Tabii sadece bu kadar değildi, oyuncu ayrıca oyun içi görevleri, silah görevlerini bitirmek için de hafta sonu etkinliğini bekledi. Oyuncu, daha önceden bu görevleri yapmak için uğraştı ve görevin bitmesine çok az kala, hepsini tek bir maçta bitirebilecek kadar az kala, görevleri yapmayı kesti ve hafta sonunu bekledi.

Durum böyle olunca, 2 kat daha fazla tecrübe puanı jetonunu kullandı önce oyuncu, oyunun kendi 2 kat tecrübe puanı etkinliği de aktifti. Yani, oldu mu size 4 kat daha fazla tecrübe puanı etkinliği? Tecrübe puanları etkinlikleri sırasında bitirdiğiniz görevlerden gelen tecrübe puanları da katlandığı için, bu yayıncı, bitirdiği her görev için 4 kat daha fazla tecrübe puanı aldı. Böylece Fifakill, sizlerin de yukarıdaki görselden görebileceği gibi, tek bir oyundan 2.5 milyon tecrübe puanı ile ayrıldı. Ayrıca bu anların videosu da hemen aşağıda mevcut.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.