Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 18.12.2016

Infinite Warfare'in satış rakamları ve Call of Duty markasının kaybettiği değer, mağazaları mutsuz ediyor.

call_of_duty_infinite_warfare_reveal_screen_5-1152x641

Activision'ın büyük umutlarla piyasaya sürdüğü, yanında Modern Warfare Remastered'ı bile verdiği Call of Duty: Infinite Warfare, pekte bekleneni veremiyor. Ortalama inceleme puanları, beklenenin altında satış ve çevrimiçi oyuncu sayısı derken en son Activision'ın Black Ops 3'e yeni içerikler üretme kararı, bir nevi Infinite Warfare'ın sonunu hazırlamaya başladı.

Önde gelen analiz uzmanı Barclays, NPD'nin de dahil olduğu bazı analiz şirketleri ve mağazalardan aldığı raporları topladı ve ortaya Infinite Warfare için iç açıcı olmayan bir sonuç çıkardı. Barclays'e göre Activision ile Infinite Warfare'ın satışı için anlaşan mağazalar, düşük satış rakamları ve Call of Duty isminin marka değerinin düşmesi nedeniyle oldukça mutsuz durumdalar. Ayrıca Barclays, Call of Duty markasının 2016 yılındaki tahmini değer kaybını %-5 seviyesinden %-30 seviyesine çıkardı ki bu oldukça negatif bir değer.

Analist Christopher Merwin’e göre Infinity Ward'un beklenenden düşük kalitede yapmış olduğu Infinite Warfare, satışları olumsuz yönde etkiledi. Merwin'e göre bu durum şirketin ilk hatası değil. Aynı olayı Call of Duty: Ghosts oyununda da yaşamışlar ve Infinity Ward bu durumdan hiç ders çıkarmamış. Peki Call of Duty için hiç umut yok mu? Elbette var. Barclays, Call of Duty markasının 2018 yılında yeniden yükselişe geçeceğini ve bu yükselişin oldukça sağlam olacağını düşünüyor. Böyle bir durumun olup olmayacağını önümüzdeki yıllarda göreceğiz.

Call of Duty: Infinite Warfare, içinde yer alan Modern Warfare: Remastered ile beraber 04 Kasım 2016’da PC, PS4 ve Xbox One için yayımlandı. Ayrıca 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de gelecek yeni yapımları ise buradan öğrenebilirsiniz. VG247 Türkiye’yi Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.