Call of Duty: Infinite Warfare, konsollarda da 60 FPS’yi destekleyecek!

Call of Duty: Infinite Warfare, konsollarda da 60 FPS’yi destekleyecek!

Infinity Ward, oyunun optimizasyonu konusunda hayli iddialı.

İlk tanıtımıyla, Battlefield 1’in bir hayli gerisinde kalan yılların aksiyon serisinin son oyunu Call of Duty: Infinite Warfare, son günlerde durumu toparlamaya başlamış görünüyor. Duyurduğu karakterler ve oyunun hikayesiyle güzel şeyler vadettiğini ortaya koyan yapım hakkında, bu sefer de konsollarda saniyede 60 kare hızını destekleyeceği  ortaya çıktı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

codiw

Konsol tartışmalarının kızıştığı şu günlerde, özellikle tartışılan 2 konudan biri olan çözünürlük ve kare hızı konusundan en azından biri netleşmiş oldu. GamingBolt sitesinin, Infinity Ward’dan Brian Horton ile yaptığı röportaja göre, yeni Call of Duty oyununun akıcı bir biçimde 60 FPS’i destekleyeceği netleşti. Şirket yetkilisi, Xbox One ve PlayStation 4 için optimizasyon çalışmalarının devam ettiğini, şimdilik herhangi bir çözünürlük konusunda söz veremeyeceğini ancak kesinlikle iki konsolda da 60 FPS seçeneğinin sunulacağını belirtti.

PC platformu tarafındaysa, öncelikli olarak oyunun mümkün olduğunca fazla sistemde çalışmasını amaçladıklarını ve optimizasyon çalışmalarını bu yönde ilerlettiklerini ortaya koyan tecrübeli isim, güzel haberler vererek içimize su serpti. Her ne kadar Battlefield 1 hala bir adım önde görünse de, Call of Duty: Infinite Warfare’in de oyuna dahil olmasıyla artan rekabet yine biz oyunculara yarayacaktır. 4 Kasım 2016 tarihinde bizlerle buluşacak yapım bakalım bizlere daha neler gösterecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.