Call of Duty Black Ops Cold War Operation Red Circus nasıl çözülür?

Call of Duty Black Ops Cold War Operation Red Circus nasıl çözülür?

Call of Duty Black Ops Cold War Operation Red Circus bulmaca çözümü için yapmanız gerekenler.

Kim derdi ki bir gün bir Call of Duty oyununda bulmaca çözeceğiz ve onu geçmek için bir rehbere ihtiyacımız olacak? Serinin son oyunu Call of Duty Black Ops Cold War daha önce seride hiç karşılaşmadığımız bir şekilde bulmacalar içeriyor ve biz de bu yazımızda Operation Red Circus bulmacasına odaklanıyoruz. Tabii bunlar isteğe bağlı görevler, yapmak zorunda değilsiniz. Ancak görevi en doğru şekilde yapmak istiyorsanız bu bulmacayı çözmeniz gerekli ve çözüm aslında her oyuncu için biraz farklı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Call of Duty Black Ops Cold War Operation Red Circus bulmacası nasıl çözülür?

Operation Red Circus içerisindeki şüphelileri doğru teşhis edebilmek için üç farklı kanıta ihtiyacımız var. Doğrudan göreve başlamanız da mümkün ancak sonda karşınıza çıkacak olan daha iyi ara sahneyi görmek istiyorsanız bu bulmacayı çözmenizi tavsiye ediyorum. Kanıtlar oyundaki ana görevlere dağılmış durumda. Eğer eksik kanıtlarınız var ise her zaman kanıt tahtanızdan eski görevlere dönüp onları tamamlayabilirsiniz.

Birinci kanıt: Franz Kraus’un Defteri

İlk kanıtımız Franz Kraus’un defteri. Bu kanıtı Brick in the Wall görevindeki Franz Kraus’un apartmanında buluyoruz. Eve girdikten sonra karşısınıza Kraus’un eşi çıkacak. Onu etkisiz hale getirdikten sonra üst kata çıkın ancak dikkat edin Kraus sizi görmesin. Üst kata çıkar çıkmaz karşısınızdaki odaya girin ve Kraus’un geçmesini bekleyin. Sonrasında sağınızda bulunan yatak odasına geçin. Ekranın sağ üst köşesinde “In Objective Area” yazıyorsa doğru odadasınız demektir. Defter, üzerinde radyo bulunan komodinin en üst çekmecesinde olacak.

İkinci Kanıt: Kaset

Bu kanıt Echoes of a Cold War görevinde bulunuyor. Görevin başlarında yer aldığı için bu kanıtı bulmak oldukça kolay. Radar binasını koruyan keskin nişancıları etkisiz hale getirdikten sonra binaya girin. Alt kata indikten sonra solunuzda bir masa göreceksiniz. Kanıtımız olan kaset o masanın üzerinde.

Üçüncü kanıt: Kol saati

Bulması en zor olan bu kanıtımız Desperate Measures görevinde bulunuyor. Ne yazık ki saatin bulunduğu konum anahtarı hangi yöntemle aldığınıza göre değişiyor ancak tam nerede olduğunu bulmanın da bir yolu var. Oyun sizden kameraları kapatmanızı istediğinde alt katta bulunan Server Room’a gidin. Merdivenlerin başında sağda bir havalandırma bulunuyor. İçine girin ve hep soldan devam edin. Sonunda odaya ulaşacaksınız. Kol saati oradaki masalardan birinin üzerinde olacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Artık üç kanıt da elimizde olduğuna göre geriye bir tek suçluyu bulmak kalıyor. Tekrar kanıt tahtanıza gidip Operation Red Circus bölümünü seçin. Şüphelilere(Suspects) bakacak olursanız orada 8 kişi olduğunu göreceksiniz. Bize bunlardan yalnızca üç tanesi lazım. Başta belirttiğim gibi yüzler ve isimler her oyuncu için aynı olsa da detaylar herkes için farklı. Bu arada, tüm kanıtları toplamadan yanlış seçimi yapar ve göreve başlarsanız, tekrar başlama seçeneğiniz olmuyor onu da hatırlatmış bulunayım.

Şüphelileri bulma

Bahsettiğim üç şüpheliyi bulmak için kanıtları tek tek incelememiz gerekiyor. Önce kol saatinden başlıyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken üç şey var: şüphelinin kod adı, olayın nerede gerçekleştiği ve tarih. Bu üç bilgiyi de not edin. Şimdi şüpheli listesini açın ve bilgilerle uyuşmayan şüphelileri eleyin.

Sırada defter var. Buradada kol saatinde yaptığımız gibi notumuzu alıp önceki notlarımızla karşılaştırıyoruz. İki listede de bulunmayanları eliyoruz. Bu aşamadan sonra öğrenmemiz gereken tek şey şüphelilerin cinsiyeti oluyor. Bunu anlamak için de üçüncü aşama olan kasete bakıyoruz. Eğer burada şüphelilerden, “he” diye bahsediyorlarsa erkek, “she” diye bahsediyorlarsa kadın olduğunu anlıyoruz. Kasetteki kod isimlerinin kadına mı erkeğe mi ait olduğunu not edip listemize geri dönüyoruz.

Artık şüphelilerimizi seçebiliriz. Review Suspects’e tıklayıp seçiminizi yapabilirsiniz. Doğru seçimi yapıp yapmadığınızı sonraki diyalogdan anlayacaksınız. Ayrıca oyun sonunda da bu soruşturmanızın oyuna olan etkisini görebileceğiniz bir ara sahne ile karşılaşacaksınız.

Bu ve bunun gibi başka Call of Duty Black Ops Cold War rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Call of Duty Black Ops Cold War hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.


Call of Duty Black Ops Cold War
Call of Duty Black Ops Cold War inceleme    Haber  |  Öne Çıkanlar  |  Rehber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.