Call of Duty: Black Ops IV değil, Call of Duty: Black Ops IIII diyeceksiniz

Call of Duty: Black Ops IV değil, Call of Duty: Black Ops IIII diyeceksiniz

Böylece anlamış olduk ki, Activision ve Treyarch ekiplerinin Roma rakamları ile bir problemi var.

Bu sene çıkacak olan yeni Call of Duty oyunu şu an Treyarch ekibi tarafından geliştiriliyor. Bu oyunun nasıl bir şey olduğunu şimdilik resmi olarak bilmiyoruz ama Eurogamer ekibi, bu sene çıkacak olan oyunun Call of Duty: Black Ops IV olduğunu doğrulamıştı. Açıkası, eğer Eurogamer bu bilgiyi doğruluyorsa, kesinlikle o oyun gelecek demektir. Şimdi ise Kotaku ekibi aynı bilgiyi doğruladı ama farklı bir şekilde. Kotaku ekibinin verdiği bilgilere göre oyunun logosunda, Roma rakamları ile IV yazılmayacak, IIII yazılacak. Yani oyunun adı Call of Duty: Black Ops IIII olacak. Açıkçası biraz garip bir durum.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Call of Duty: Black Ops IV değil, Call of Duty: Black Ops IIII diyeceksiniz

Kotaku, yayımladığı yeni bir içerikte, NBA on ESPN‏ tarafından Twitter üzerinden paylaşılmış bir gönderiyi yayımladı. Bu gönderide The Beard takma adlı arkadaş, bir şapka giyiyor ve bu şapkada Call of Duty: Black Ops IIII logosu görünüyor, IIII şeklinde tabii ki. Kotaku, bu içeriği yayımladıktan sonra bir kaynağı, bu sene çıkacak olan oyunun logosunda 4 yerine IV değil, IIII yazacağını doğruladı.

Tabii Call of Duty: Black Ops IIII oyununun logosunda IIII yazıyor olması, o çubukların 4 olması anlamına gelmiyor. Zaten 4 öyle yazılmaz da, biz yine de söyleyelim. Çünkü açıklamak istediğimiz bir nokta var: Önceki söylentilere göre bu oyun, yakın gelecekte geçecekti ve Call of Duty: Black Ops markasına bir Prequel olacaktı. Oyun muhtemelen serinin ikinci oyunu ile üçüncü oyunu arasında geçecekti. Treyarch ekibi de 4. oyunu, 4. oyun olarak isimlendirmemek için böyle bir karar vermiş olabilir.

Call of Duty: Black Ops IIII işte. Nesi garip?

Bakalım Treyarch ve Activision, bu Call of Duty: Black Ops IIII mevzusunun içinden nasıl çıkacak? Açıkçası bu logonun arkasındaki hikayeyi gerçekten merak ediyoruz. Oyunun ilk resmi duyurusunu ve tabii ki merak edilen logosunu da öncelikle Mayıs 2018 içerisinde göreceğiz, ardından da E3 2018 içerisinde oyunun ilk resmi videosunu göreceğiz. Yani, kesin konuşuyoruz çünkü Activision her oyunda bu takvimi kullanıyor. Neyse efendim, oyunun logosunun ardındaki hikayeyi öğrenene kadar, Activision ve Treyarch ekiplerine şu GIF görüntülerini sunuyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.