Avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 11.12.2020

Call of Duty oyunlarında Prestige sistemi artık bir simge haline geldi. Bugüne kadar ki oyunlarda 55. seviyeye geldiğinizde cephaneliğinizi sıfırlama seçeneği açılırdı ve size sıfırdan başlama imkanı sunulurdu. Tabii, sıfırdan başlamanız size daha özel ödüller kazandırırdı. İşte bu meşhur Prestige sistemi Call of Duty Black Ops Cold War ile geri döndü. Ancak önceki oyunlardan biraz farklı kendisi. Gelin, hep birlikte bu sistemin artık nasıl çalıştığını inceleyelim.

Call of Duty Black Ops Cold War Prestige sistemi nasıl çalışır?

Call of Duty Black Ops Cold War çok oyunculu ve zombi modlarına başladığınızda 55. seviyeye kadar geleceksiniz. Bu sırada oyun sizlere yeni silahlar, perkler, ekipmanlar ve daha birçok geliştirme sunacak. Şu ana kadar her şey normal gibi gözüküyor. Ancak her şey normal değil. En azından eski oyunlara göre. 55. seviyeye gelip Prestige seviyesine geçiş yapacağınız esnada oyun size, "Abi, o iş öyle değil." diyecek. Hatta onu bile demeyecek. O zaman bu sistem nasıl çalışıyor?

55. seviyede oyun size cidden bir şey söylemiyor ve otomatik olarak Prestige 1 seviyesine geçiyorsunuz. Daha sonra oyun sizi sezon öncesi Prestige sistemine alıyor. Şimdi diyeceksiniz, "Ne sezonu?". İçinde bulunduğumuz Aralık 2020'de oyunun ilk sezonu bizlerle olacak. Doğal olarak ismi de Call of Duty Black Ops Cold War Sezon 1 olacak. Dahası da var. Call of Duty Black Ops Cold War, Call of Duty Warzone ve Call of Duty Modern Warfare ilerlemeleriniz artık birleşecek.

Yukarıda saydığımız üç oyunun herhangi birinde gösterdiğiniz ilerleme hepsi için geçerli olacak. Bu birleşme sistemi, ilk sezonla birlikte gelecek. İlk sezon Ocak 2021'de bittiğinde Prestige seviyeniz sıfırlanacak. Ancak panik yapmanıza hiç gerek yok. Sezon boyunca açtığınız silahlar, ekipmanlar ve diğer açılabilir eşyalar yine sizde kalacak. Şimdi, paniğiniz geçtiyse ilk sezon gelene kadar neler kazanabileceksiniz bir de ona bakalım.

Call of Duty Black Ops Cold War sezon öncesi seviye sistemi

Bu ay gelecek ilk sezondan önce oyun sizlere sezon öncesi seviye sistemini sunuyor. İlk sezon gelene kadar maksimum 3. Prestige seviyesine kadar gelebileceksiniz. Sezon öncesinde 1. seviyeye ulaştığınızda 1. Prestige seviyesi, 50. seviyeye ulaştığınızda 2. Prestige seviyesi ve 100. seviyeye ulaştığınızda 3. Prestige seviyesi açılacak. Her Prestige seviyesi özel silah çıkartmalar, amblemler ve bir de Prestige anahtarı verecek.  İlk sezon başladığında açılacak olan Prestige dükkanında bu anahtarları kullanabileceksiniz.

Prestige seviyesinden bağımsız olarak 50. seviyeye geldiğinizde Hauer 77 pompalı tüfeği için Nightfall skini açılacak. Böylece Aralık 2020'de birinci sezon yayınlana kadar 3. Prestige seviyesine kadar gelmiş olacaksınız. Dediğimiz gibi, sezon bitiminde seviyeniz sıfırlanacak ancak açmış olduğunuz tüm açılabilir eşyalar ve kozmetikler sizde kalacak. İlk sezon başladığında ise 50, 100, 150 ve 200 seviyelerinde birer Prestige puanı kazanabileceksiniz.

200. seviyede bunlara ek olarak Prestige ustası unvanını alabileceksiniz. Bu unvanla da Prestige dükkanından alışveriş yapabileceksiniz. Siz de, "Bunlar beni kesmez!" diyorsanız her sezon 1000. seviyeye kadar gelebileceksiniz. İşin güzel kısmı her 50 seviyede bir ödül kazanacaksınız. Hayatımızda bir daha kullanmayacağımız kadar Prestige kelimesini kullandıysak yazımızın sonuna gelmişiz demektir. O zaman Prestige seviyelerinizi kazanmak için sizleri yavaştan silah başına alalım.

Bu ve bunun gibi başka Call of Duty Black Ops Cold War rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Call of Duty Black Ops Cold War hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.