Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 09.12.2020

Call of Duty Black Ops Cold War hikayesinde çözülecek bolca bulmaca ve  yapılacak iki adet yan görev var. Bu yan görevler Operation Chaos ve Red Circus adındaki yarı bulmacalar. Peki Call of Duty Black Ops Cold War Operation Chaos bulmacasını çözmek için neler yapmak lazım? Öncelikle yan görevi tam olarak tamamlayabilmeniz için bulmanız gereken üç kanıt var. Kanıtları bulmadan da yan görevi yapabilirsiniz ancak bulmacayı tam anlamıyla çözmek için kanıtları ve ipuçlarını bularak gitmenizi tavsiye ederiz.

Call of Duty Black Ops Cold War Operation Chaos kanıtları nasıl bulunur?

İlk kanıtımız Nowhere Left to Run görevindeki Qasim Javadi sorgusu. Burada yaptığınız seçimlerin bir önemi yok, yeter ki adamı tüm konuşmaları dinlemeden aşağı atmayın. İkinci kanıtımız Brick in the Wall görevinde. Görev sırasında opsiyonel hedefi takip edip Greta’nın söylediği adamı bulmanız lazım. Adamı bulunca içerideki korumaları öldürün ve masanın üstündeki telsizi alın. Üçüncü kanıta devam edebilirsiniz. Son kanıtı bulmak diğerlerine göre biraz daha aksiyonlu. Hemen anlatalım.

Brick in the Wall görevini bitirdikten hemen sonra Redlight, Greenlight adlı renkli mi renkli bir görev açılacak. Canlı ateş eğitimi sırasında Rus askerleri sahte bir Amerikan kasabasına saldırıya geçecek. Bu noktada siz de çatışmaya dahil olacaksınız. Panik yapmayın ve cadde kısmına kadar gelin. Ardından caddeyi sonuna takip edip Capital Savingsbinasının yanındaki bara girin. Merdivenlerden yukarı çıkıp bulduğunuz haritanın fotoğrafını çekin. Böylece hem kanıtı bulmuş hem de Observer gazetesini açmış olacaksınız.

Redlight, Greenlight bölümünü bitirdikten sonra üç kanıta da sahip olmanız gerekli. Eğer sahip değilseniz önceki görevleri tekrar gözden geçirin. Eğer hepsi sizdeyse disketin nasıl kırılacağına geçelim. Ancak ufak bir uyarımız var. Disketin şifresi her oyuncu için farklı bir kombinasyon. O yüzden tek bir şifre yok. Disketi açabilmek için Observer gazetesindeki size özel kodu bulabilmeniz lazım. Daha sonra bu kodu kullanarak bir şifre bulacaksınız ve disket açılacak. Bu kısmı yapmadan da oynayabilirsiniz ancak oyun sonunda göreceğiniz son bir tık kötü olabilir.

Operation Chaos disketi nasıl açılır?

Gazeteyi açtığınızda yazının bir kısmında kırmızı harfler göreceksiniz. Bu harflerden herhangi bir ABD şehrinin ismini oluşturmaya çalışın. Örneğin bizim için O,S,N,O,U,H,T harfleri çıktı. Birleştirince Houtson oluyor. Burayı çözünce Numbers Station Broadcast kısmına girin. Listede bulduğunuz şehre karşılık gelen numaraları not alın. Bizim için bu numaralar 6461. Gazetedeki kodu bulduğumuza göre yapmamız gereken şey son aşama olan disket şifresini bulmak. Şimdi işler bir tık karışıyor.

Coded Message kısmına tıklayın. Mavi ve kırmızı renkli sayılar göreceksiniz. Unutmayın, herkes için farklı bir düzen çıkabilir. Bizim için kırmızı sayılar 11, ?, 18, 20, 21. Gördüğünüz gibi sayılar soldan sağa düzenli bir şekilde artıyor. Ufak bir matematikle sayımızın 15 olduğunu buluyoruz. Eğer bulamadıysanız sağdan sola deneyin. Şimdi kaldı geriye mavi sayılar. Aynı işlemi yapalım. Bizim mavilerimiz 66, 70, 74, ?, 82. Yani aradaki sayımız 78. Artık şifreye sahibiz. 1578. Şimdi şehir listesine geri dönüp bu sayıya karşılık şehre bakın. Bizim için kendisi Miami.

Artık hazırsınız. Diski takıp gazeteden bulduğunuz kodu girin. Sonrasında gelen şifre ekranında bulduğunuz şifreyi girin. Sonrasında Operation Chaos görevini oynayıp Robert Aldrich’i indirebilirsiniz. Oyunu bitirdikten sonra kısa bir ara sahne sizleri bekliyor. Hikayedeki ilerlemenize göre bu ara sahne değişiklik gösterebilir. Eğer bütün bu çileye katlanıp son sahneye kadar gelebildiyseniz ne mutlu! Bu çabanızın meyvesini sondaki ara sahnede alabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi başka Call of Duty Black Ops Cold War rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Call of Duty Black Ops Cold War hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.