Avatar
Yazar: Eyüphan Balcı, Editör Yazım tarihi: 11.12.2020

Call of Duty Black Ops Cold War'da sizi öne çıkaracak bir avantaj da silah seviyesini yükseltmektir. Bunu yapmak silahlarınızı geliştirmenize ve onlara yeni eklentiler takabilmenize yarar. Tabii bu da rakiplerinizin bir adım önüne geçmek demek oluyor. Bununla birlikte oyundaki elmas kamuflajlara da sahip olmanıza yardımcı olur. Silah seviyesini yükseltmek normal şartlarda çok fazla vakit alsa da bu süreyi mümkün mertebe kısaltmak için, "Call of Duty Black Ops Cold War nasıl hızlı silah seviyesi yükseltilir?" sorusuna yanıt veren rehberimizden faydalanabilirsiniz.

Peki, Call of Duty Black Ops Cold War oynarken silah seviyesi nasıl hızlı yükseltilir?

Silah seviyesini yükseltmek, rütbe atlamaktan çok daha zordur. Çünkü oyunda silahlarınız için fazladan XP kazanabileceğiniz meydan okumalar bulunmuyor. Bu yüzden yapabildiğiniz kadar çok adam öldürmeniz gerekli. Çünkü silahlarınızın seviyesini yükseltmenin tek yolu bu. Bunun için de elbette ki en kalabalık oyun modlarını tercih etmeniz daha fazla kelle almak için en doğru tercih olacaktır.

Şu anda en uygun seçenek Combined Arms Moshpit modunu seçmek gibi görünüyor. Çünkü burada Armada ve Cartel gibi 24 kişilik daha büyük haritalarda oynuyorsunuz. Ayrıca, Free-For-All gibi herkesin kafasına göre takıldığı modların aksine bu oyun modunda oyuncular görevleri tamamlamak için genelde bir hedefe doğru giden tek bir yolu takip ediyorlar. Bu da demektir ki, iyi bir konuma siper alır veya pusu kurarsanız oldukça fazla kelle alabilirsiniz.

Not olarak Hardcore modda düşmanlar daha kolay öldüğü için teknik olarak daha fazla düşman öldürmeniz mümkün ancak elbette ki siz de daha kolay ölüyorsunuz. Yani gerçekten bileğinize güveniyorsanız Hardcore'da oynamak da gelişiminizi hızlandırabilir.

Zombies modunu es geçmeyin

Bazen oluyor, bir türlü istediğiniz gibi oynayamıyor ve sürekli ölüyorsunuz. Bunun için oyuna veya talihinize küfretmek yerine hem stres atıp hem de öz güveninizi tekrar kazanabileceğiniz zombies moduna geçmek akıllıca olacaktır. Merak etmeyin, tüm oyun modlarındaki gelişiminiz ortak yani Zombies modunda geliştirdiğiniz silahınızı Multiplayer modunda da kullanabiliyorsunuz.

Zombiler yapay zeka oldukları ve daha kolay öldükleri için doğal olarak daha az XP kazandırıyorlar. Ancak öte yandan da sürü halinde oldukları için çok fazla zombi öldürerek silahınızın seviyesini hızlıca yükseltebilirsiniz.

PlayStation'da oynuyorsanız şanslısınız

Eğer oyunu PlayStation 4 veya PlayStation 5'te oynuyorsanız ve oyuna sahip olan başka bir arkadaşınız daha varsa birlikte grup kurarak iki kat XP kazanmanız mümkün. Elbette ki gerçek bir arkadaşınız olmasına gerek yok oyunda tanıştığınız herhangi biriyle grup kursanız da bundan faydalanabiliyorsunuz. Call of Duty Black Ops Cold War 'crossplay' içeriyor yani PlayStation, Xbox, PC fark etkmeksizin tüm platformlar ile aynı sunucuda oynuyorsunuz.

Tabii illa ki arkadaşınızın PlayStation'da oynaması gerekmiyor ama ne yazık ki yalnızca PlayStation'dan oynayan oyuncu iki kat XP avantajından yararlanabiliyor. Son olarak oyun içerisinde silahlar için düzenlenen Double XP kampanyalarını da kaçırmayın.

Bu ve bunun gibi başka Call of Duty Black Ops Cold War rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Call of Duty Black Ops Cold War hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.