Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 09.12.2020

Call of Duty Black Ops Cold War hikayesinde keşfedilmeyi bekleyen birçok gizem var. Tarihte yaşanmış olaylardan tutun önceki Call of Duty Black Ops oyunlarına kadar çok fazla referans mevcut. Bu gizemlerden ilki ve belki de en önemlisi oyunun başında karşımıza çıkıyor. Görevler arasında gidebildiğimiz güvenli evde kilitli bir kapı mevcut. Peki, Call of Duty Black Ops Cold War hikayesindeki bu kilitli kapı nasıl açılır?

Call of Duty Black Ops Cold War kilitli kapı nasıl açılır?

Görevlere gitmeden önce güvenli evi biraz araştırın. Çok uğraşmadan bu kapıyı bulabilmeniz gerek. Aslında kapıdaki şifrenin kilidini bulmak çok kolay. Güvenli evde farklı yerlere dağılmış üç doküman mevcut. Dokümanlar bir kısmı yırtık bir şekilde farklı yerlerde bulunuyor. Zaten dokümana doğru baktığınızda oyun belgenin üzerinde sarı bir parlaklık oluşturuyor. Oyunun ufak da olsa bulmaca çözdürdüğü ilk kısımlardan birisi doküman bulma kısmı. İleride çok daha detaylı ve karmaşık olanları da karşınıza çıkıyor.

Her doküman eski ABD başkanı John F. Kennedy’nin ölümüne dair bir referans. Bu belgeler Warren Comision Report, Clinical Report ve Dallas News Article. Belgelerin üzerinde sarı renkle yazılmış iki rakam bulunuyor. İlki kapıya en yakın dokümanımız. Bir adım geriye gidip ayakucunuza bakın. Yerdeki panoya asılmış bir şekilde belgeyi bulacaksınız. İkinci doküman kapının solundaki koridorda bulunmakta. Dümdüz devam edin ve sol yapın. Yine panoya asılmış yırtık bir şekilde belgeyi göreceksiniz. Üçüncü belgeyi bulmak da çok kolay. Kırmızı ışıklı karanlık odayı gördünüz mü? Girdiğiniz gibi sağınızdaki duvara bakın. Zaten hemen göreceksiniz. Bulduğumuz rakamların anlamını bilmiyorsanız biz yazalım. 22/11/1963 Kennedy’nin vurulduğu gündür. Kodumuz: 112263.

Kapıyı açtıktan sonra gizli odayı keşfetmeye devam edebilirsiniz. Bu odada dönemin oyunlarını oynayabileceğiniz tatlı bir arcade oyun kabini bulunmakta. Beğenmediyseniz mağara devrinden kalma text adventure oyununu aynı odadaki gizli servis bilgisayarından oynayabilirsiniz. Büyük ödülü almak içinse oyunu bitirmeniz gerekli. Odada bulunan radyo oyun sonunda büyük bir seçimin kapısını sizlere açacak. Eğer kilitli kapıyı açtıysanız ve halen oyunu bitirmediyseniz şimdi tam zamanı. Gidin ve finaldeki büyük ödülünüzü alın!

Bu ve bunun gibi başka Call of Duty Black Ops Cold War rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Call of Duty Black Ops Cold War hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.