avatar
Yazar: Talha Şahin, Editör Yazım tarihi: 08.04.2019

Battle Royale moduna ilgi her geçen gün artıyor. Call of Duty serisi de pastadan pay alabilmek için, bu furyaya katıldı ve Blackout isimli Battle Royale modunu son oyunu Call of Duty Black Ops 4 yapımına getirdi. Call of Duty Black Ops serisinin geliştiricisi Treyarch, çıkışından 6 ay sonra Call of Duty Black Ops 4 oyununa savaş kaydı özelliğini getirdi ancak bu uygulama, oyuna değil de mobil uygulamasına ve internet sitesine geldi.

Call of Duty Black Ops 4 için gelen yeni özellik ile birçok istatistiğe bakmak mümkün

Mobil platforma ve internet sitesine eklenen bu uygulama, detaylar konusunda oldukça başarılı. Sadece silahlara dair öldürme ve ölüm gibi genel istatistikler içermiyor. Bunların yanında, oyundaki özel ekipmanların ve silah eklentilerinin dahi oyununuzu nasıl etkilediğine dair istatistiklerinizi de görebilirsiniz. Savaş kaydı özelliğinin Call of Duty oyuncularına ayrıntılı bir istatistik havuzu sunmasına rağmen bu özelliğin mobile ve internet sitesine gelmesi çoğu oyuncuyu üzdü. Birçok oyuncu savaş kaydı özelliğine oyun içerisinden ulaşmayı umuyordu.

Treyarch firması, 5 ay önce Reddit platformunda, savaş kaydı özelliğinin Black Ops 4 oyununa ekleneceğine dair söz vermişti ancak sözünde tam olarak durmadı. Bu hareket, oyuncuların Treyarch firmasına dair güvenini azalttı. Mobil cihazlarınızdan mağaza kısmına gidip Companion App yazarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Aslında savaş kaydı özelliği, 2010 yılında ilk Call of Duty Black Ops oyununa gelmiş ve daha sonra çıkan tüm Call of Duty oyunlarına eklenmişti. Treyarch ekibi, daha sonra Reddit platformunda yaptığı açıklamada söz konusu özelliğin sadece mobil ve siteye geleceğini söyledi. Bunun ana nedeni, oyuncuların savaş kaydı özelliğini kullanırken oyundan kopmak istememeleri, yani oyuncular istatistiklerine oyundayken de telefonlarını kullanarak kolaylıkla bakabilecek olmaları.

Treyarch ekibinin yaptığı açıklamaya göre, savaş kaydı özelliği oldukça büyük bir özellik, ancak kullanan sayısı şanssız bir şekilde oldukça düşük. Çünkü oyunun menüsünde derinlerde bulabileceğimiz bir yerde. Tüm bunların yanında bazı istatistikler oyunun içinde de görüntülenebiliyor. Örneğin, çok oyunculu modun Barracks bölümünde istatistiklerin bir özeti bulunuyor. Ek olarak savaşa girerken bekleme ekranında da her moda ve haritaya özel istatistikler görünüyor ancak uygulamada olduğu kadar ayrıntılı değil.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.