Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 31.07.2018

Acvision’un dev markası Call of Duty, bu seneyi de boş geçmeyecek. 12 Ekim 2018 tarihinde çıkış yapacak oyun Call of Duty Black Ops 4, çıkışından önce kapalı beta sürecine girerek oyuncular tarafından teste tabi tutulacak. Durum bu şekilde olunca Call of Duty Black Ops 4 kapalı beta, ön yükleme, dosya boyutu, hangi platformlarda olacağı gibi önemli soruları tek bir metin haline getirerek okuma kolaylığı sağlamak istedik. Bakalım, üçüncü oyunda isteneni veremeyen seri, dördüncü oyunla ne yapacak?

Call of Duty Black Ops 4 kapalı beta, ön yükleme, dosya boyutu ve dahası

Call of Duty Black Ops 4 kapalı beta ne zaman başlıyor

Call of Duty Black Ops 4 kapalı beta süreci oldukça farklı geçecek. Çünkü her platform için farklı bir tarih içeriyor. Ayrıca parça parça beta süreçleriyle ilginç bir yöntem izliyor. Call of Duty Black Ops 4 kapalı beta, öncelikle PS4 platformunda başlayacak. 3 Ağustos 2018 Cuma günü, Türkiye saatiyle saat 20:00’da başlayıp 6 Ağustos 2018 tarihine kadar PS4 üzerindeki ilk etabını bitirmiş olacak. Fakat Call of Duty Black Ops 4 kapalı beta, sadece PS4 için değil aynı zamanda Xbox One ve PC için de boy gösterecek.

PS4 üzerindeki ilk etabın bitmesiyle takvimlerimizi biraz ileriye sarıyoruz. PS4’un ikinci etabı ve Xbox One’ın kapalı betası 10 Ağustos 2018 Cuma günü, Türkiye saatiyle 20:00’da başlayacak. Takvimler, 13 Ağustos 2018’i gösterdiği zaman ise ikinci ve son etaba veda etmiş olacağız. Böylelikle PS4 oyuncuları Call of Duty Black Ops 4 kapalı beta sürecini 6 gün yaşarken, Xbox One oyuncuları sadece 3 gün yaşamış olacak. İşler PC kanadında biraz daha tatsız.

Eğer oyunu ön sipariş verip satın aldıysanız 10 Ağustos 2018 günü konsolların kapalı beta sürecinin başlama tarihi ile aynı zamanda deneyim etmeye başlayabilirsiniz. Fakat satın almadıysanız 11 Ağustos 2018 tarihi beklemeniz gerecek. Bu da bize gösteriyor ki oyunu ön siparişle satın almayanlar sadece iki günlük bir kapalı beta süreci içerisine dahil olacak.

Call of Duty Black Ops 4 kapalı beta daveti alma

Adından da anlaşıldığı gibi oyunun içerisinde bulunacağı süreç bir kapalı beta. Bu nedenden ötürü bütün oyuncular bu kapalı betaya katılamayacaklar. Bunun açık betayı beklemeleri gerekebilir fakat yine de kapalı betaya başvurmayı denemekte fayda var. Oyunun kapalı betası, belirtmekte fayda var ki hangi platformda oynuyorsanız oranın dijital mağazasını ilgilendiriyor. Kapalı betaya dahil olmanın da iki farklı yolu bulunmakta.

Call of Duty’nin resmi internet sitesi üzerinden platformunuz neyse ona göre giriş yapın. Elektronik posta adresiniz ile birlikte kapalı beta sürecine katılmak istediğinizi bildiren kutuya tıklayarak işlemlerinizi yapın ve Activision’dan başka bir elektronik posta beklemeye başlayın. Başvurunuz kabul edilirse, davet hakkı kazanacaksınız. Oyunu ön sipariş yoluyla satın almanız durumda zaten otomatik olarak kapalı beta sürecine dahil olmuş oluyorsunuz. Erişim sağlandığı zaman konsolunuz ya da PC’niz üzerinden beta sürümünü indirerek doğrudan deneyim etmeye başlayabilirsiniz.

Call of Duty Black Ops 4 kapalı beta, ön yükleme, dosya boyutu ve dahası

Call of Duty Black Ops 4 kapalı beta ön yükleme ve dosya boyutu

Activision şu an için herhangi bir ön yükleme açıklamasında bulunmadı. Ne zaman olacağını henüz bilmiyoruz fakat yine de tahminlerimiz yok değil. Destiny 2 gibi daha öncesinde katıldığımız Activision betalarını göz önüne alırsak, süreç başlamadan 2 ya da 3 gün öncesinden ön indirmenin başlayabileceğini söyleyebiliriz. Fakat PS4, iki adet etap geçireceği için onun istemi nasıl olacak ön görmek zor.

Call of Duty Black Ops 4’un beta süreciyle birlikte içereceği şeylere göz atmak gerekirse; Team Deathmatch, Domination, Hardpoint, Search & Destroy ve Control olmak üzere 5 oyun modu var. Ayrıca Battle Royale seçeneği, sürece dahil değil. Call of Duty Black Ops 3’nin kapalı betası 15GB civarlarında olmuştu. Bu, içerik ve Call of Duty Black Ops 3 dosya boyutu bilgisini sentezlediğimizde 20GB’dan biraz daha fazlasını beklememek gerek. Henüz resmi bir açıklama olmasa da görünen köy kılavuz istemez.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.