Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 11.03.2018

İki üç gün video oyun dünyası haberleriyle ilgilenmeyen bir kişi, eminiz ki ne zaman bu kadar gelişme yaşandı diye soracaktır. Call of Duty Black Ops 4 duyuruldu. Zaten bütün olasılıklar, serinin isminin bildirildiği gibi olacağı yönündeydi ama son günlerde birden bire her yerde oyunla ilgili ip uçları görülmeye başlanmıştı. Oyunun tişörtleri, bir satış sitesinde listelendi, bir YouTube içerik üreticisi oyun için yarın önemli bir gün dedi, ertesi gün oyun duyuruldu. Hatta bir NBA oyuncusunda, Call of Duty: Black Ops IIII logosu taşıyan şapkayla görüntülenmişti. Neticede; ne bir video var elimizde, ne de detaylı bilgiler ama bazı perakende satış sitelerinde oyunun ön siparişe açıldığını görüyoruz.

Call of Duty Black Ops 4

Call of Duty Black Ops 4 kutulu sürüm fiyatları belli oldu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren üç internet satış mağazasında oyunun kutulu sürümlerinin ön siparişe açıldığı görülüyor. Bu mağazalar, öyle bilinmeyen isimler de değil üstelik. Herkes tarafından bilinen perakende satış siteleri olan, Amazon, GameStop ve BestBuy sitelerinde Call of Duty: Black Ops IIII listelenmiş durumda. Fiyatlandırma her platform için aynı ama siparişler haliyle PC, PlayStation ve Xbox One için ayrı ayrı hazır bulunuyor. Siteleri incelediğimizde oyunun satış fiyatının 59,99 Dolar olduğunu görüyoruz.

Bu fiyatların, oyun için belirlenen standart sürüm fiyatları olduğunu hatırlatalım. Alıştığımız üzere, oyunun yayıncısı Activision tarafından farklı içerik paketleri hazırlanacaktır. Bu içerik paketlerinde Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered oyununun ekleneceği söylentilerini de hatırlatalım. Ayrıca içerikler arasında oyunun özellikle çevrim içi modları için içerikler bulunacaktır ama şu anda hiçbir eklenti içerik hakkında bilgi verilmedi. Çıkış tarihi ise, daha önceden belirtildiği üzere, yukarıda saydığımız internet satış sitelerinde de 12 Ekim 2018 olarak bildiriliyor.

İnsanın aklına; açıklama yeni yapıldı, nasıl çıkış tarihini rahatlıkla verebilirler gibi bir düşünce gelebilir. Hatırlatalım, Call of Duty: Black Ops IIII yeni duyurulmasına rağmen, üç yıldır Treyarch ekibi tarafından geliştiriliyordu. Serinin her sene bir oyununun çıkması için Activision tarafından kullanılan üç farklı geliştirici ekiple çalışma tekniği bu. Dolayısıyla, oyunun çoktan son aşamasına gelinmiş dahi olabilir. Zaten açılamalara bakıldığında, Call of Duty: Black Ops 4 ile ilgili asıl duyurunun 17 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşeceği belirtilmişti. Muhtemelen paket detaylarıyla birlikte; oyun içi görüntülerin bulunduğu, ilgi çekici, beğenilecek veya nefret edilecek görüntülere o zaman ulaşacağız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.