Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 09.03.2018

Treyarch ve Activision, uzun süredir ortada dolanan söylentilere resmi bir açıklama ile son verdi. Ekiplerden gelen açıklamalara göre 2018 senesinde karşımıza çıkacak olan Call of Duty oyununun adı Call of Duty: Black Ops IIII olacak. Bu oyun; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 12 Ekim 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Daha önceki söylentilerde oyunun Nintendo Switch için çıkacağının bilgileri de vardı ama şu anlık resmi açıklamada Nintendo Switch geçmiyor. Yani Call of Duty Black Ops 4, klasik olarak Sony ve Microsoft ekiplerinin ev konsolları için, bir de PC için geliyor.

Call of Duty Black Ops 4

Şimdilik Call of Duty: Black Ops IIII hakkında çok fazla bir şey bilmiyoruz. Oyunun ön siparişi açık değil, oynanış videosu veya yayımlanan herhangi bir fotoğraf yok. Çünkü Treyarch ve Activision, oyunun tam duyurusunu 17 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirecek. Bu tarih, bir Call of Duty oyununun tanıtımı için gayet doğal olan bir tarih çünkü serinin önceki oyunları da sürekli olarak Mayıs ayı içerisinde gösteriliyordu.

Mayıs 2018 içerisindeki gösterim ardından da gözlerimizi muhtemelen E3 2018 etkinliğine çevirmemiz gerekecek. Çünkü yine oyunun oynanış videoları, zombi modu veya çevrim içi modu bu etkinlik sırasında ilk defa gösterilecektir. E3 2018 etkinliğinin başlama tarihi ise 12 Haziran 2018. Etkinlik, 14 Haziran 2018 tarihinde kapılarını kapatacak. Peki, oyun hakkında bildiğimiz her şey bu kadarı ile mi sınırlı? Resmi bilgiler olarak evet ama söylentiler olarak hayır.

Call of Duty Black Ops 4 hakkında bilinenler bu kadarı ile mi sınırlı?

Call of Duty Black Ops 4 için önceden sızdırılan bilgilere göre oyun, serinin ikinci oyunu ile üçüncü oyunu arasında geçecek olan bir video oyunu olacak. Yani daha fazla geleceğe gitmeyeceğiz Call of Duty: Black Ops IIII ile. Bunun tam aksine, yakın gelecekte geçecek oyun. Tüm bunların haricinde, oyunda yine bir zombi modunun olacağı da bilinmekte. Zaten bu zombi modunun yaratıcısı da Treyarch ekibi idi. Bu yüzden zombi modunun Call of Duty: Black Ops IIII ile geri dönmesine pek şaşırmadık.

Tüm bunların haricinde, Treyarch ve Activision ekipleri, Call of Duty: Black Ops IIII reklamlarında yine ünlüleri kullanacak gibi görünüyor. Çünkü oyun resmi olarak duyurulmadan önce, ünlü bir sporcu bu oyunun şapkasını giyerek kameralar karşısına çıkmıştı. Geçtiğimiz senelerde Snoop Dogg ile bir anlaşma yapmış olan ekipler, bu sene de farklı bir ünlü ile karşımıza çıkabilir. Hatta oyun içerisinde ünlülerden oluşan ses paketleri bile görebiliriz. Eğer Call of Duty: Ghosts oynadıysanız, mutlaka bu ses paketlerini biliyorsunuzdur.

Son olarak herkesin bildiği bir konudan daha bahsedelim. Ortaya çıkan söylentilere göre Call of Duty Black Ops 4 içerisinde yine mikro ödemeler ve ganimet kutuları olacak ve geliştirici ekip, ilk olarak Call of Duty: Modern Warfare Remastered üzerinde kullandıkları sistemi, bu oyunda da kullanmaya devam edecek. Yani, oyuncular sadece para harcayarak değil, oyunu oynayarak veya farklı şeyler yaparak da ganimet kutularını kazanabilecek. Bu yönden iyi bir adım atıldığını söyleyebiliriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.