Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 31.07.2018

Call of Duty Black Ops 4’un yaklaşan kapalı beta süreciyle alakalı bir yazı yayımlamıştık. Bu yazı içerisinde kapalı betanın ne zaman çıkış yapacağı, dosya boyutunun ne olabileceği, ön yükleme süresi gibi konulara değinmiştik. Değindiğimiz konulardan biri de Call of Duty Black Ops 4 kapalı betasının içerisinde bulunacak şeyler olmuştu. Call of Duty Black Ops 4 Blackout ismindeki Battle Royale modunun kapalı beta sürecine dahil olmadığını belirtmiştik. Call of Duty’nin resmi YouTube kanalında beta hakkında bir tanıtım videosu yüklendi. Videonun sonunda ise Blackout kendini gösterdi.

Call of Duty Black Ops 4 Blackout Battle Royale modunun betası olacak

Call of Duty Black Ops 4 Blackout Battle Royale modunun betası olacak

Çoklu oyuncu seçeneğine erken erişim etiketiyle başlayan video oyunun kapalı betasından neler beklememiz gerektiğini kendi tarzıyla anlatmış. Sallanan ekran, patlayan efektler ve Black Ops turuncusu yazılar videoyu süslüyor. Öncelikle betanın PS4 platformunda 8 Ağustos 2018 tarihinde başlayacağını bildiren video, 10 oynanabilir karakter, 6 harita, 6 oyun modu vurgusunu yapmayı ihmal etmiyor. Video üzerinde yeni silahlar ve yeni ekipmanlar üzerinde de duruluyor. Daha önce hiçbir Call of Duty oyununda görmediğimiz ekipman türleri çoklu oyuncu arenasında ne katacak merakla bekliyoruz.

İşlerin ilginçleştiği kısım ise 1 dakika 55 saniyelik süreye sahip olan tanıtım videosunun 1 dakika 25’inci saniyelerine geldiğimizde yaşanıyor. Birkaç aksiyon sahnesi ile birlikte, “Blackout betası Eylül’de geliyor.” yazısını görüyoruz. Bu da ister istemez hem bizde, hem de oyuncular üzerinde bir şaşkınlık yarattı çünkü Battle Royale modunun çıkış tarihinden önce gösterilen aksiyon sahneleri alışılagelmiş Battle Royale oyunlarından çok farklı görünüyor. Videodan da anladığımız kadarıyla Call of Duty Black Ops 4 Blackout, oyuncuların sürebildiği ATV’ler ile birlikte geliyor.

Bu da haritaların geniş olma ihtimalini yaratırken asıl olay olan helikopter ile karşılaşıyoruz. Bir helikopter, yan tarafından taramalı tüfek eşliğinde dört kişilik ATV grubuna ateş açıyor. Oyunculardan biri keskin nişancı tüfeği ile ateş açan kişiyi vurabiliyor. Aksiyonu hala yeteri kadar damarlarınızda hissedemediyseniz dahası da var. ATV’liler tarafından helikopter patlatılıyor. Bu da kafalarda, “Call of Duty Black Ops 4 Blackout modu diğer Battle Royale modlarına nazaran eşli oyunculu mu olacak?” sorusunu yaratıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.