Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 10.08.2018

Call of Duty Black Ops 4, bu hafta sonu PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarındaki beta testiyle oyuncuların karşısına çıkacak. Beta testinin başlangıç tarihi ve saati, indirme boyutu, sistem gereksinimleri ve çok daha fazlasını sizler için bu yazımızda topluyoruz. Aklınızda kalan tüm soruları cevaplayacağımız Call of Duty Black Ops 4 beta testi hakkında bilmeniz gereken her şey yazımız karşınızda.

Call of Duty Black Ops 4 beta testi ne zaman başlıyor?

Call of Duty Black Ops 4 beta testi, farklı platformlarda farklı bölümler halinde oyunculara sunulacak ve bu şekilde dengeli bir test olması sağlanacak. İlk beta bölümünü geçtiğimiz hafta düzenlenen PlayStation 4 özel beta testi ile sonlandırmıştık. Yeni beta testi ise bu hafta sonu başlayacak ve PlayStation 4 platformu ile sınırlı kalmayarak Xbox One-PC oyuncularını da dahil edecek. İkinci beta süreci, Türkiye saati ile 18:00'da 10 Ağustos 2018 tarihinde başlayacak.

13 Ağustos 2018 günü yine saat 18:00'da sona erecek olan beta sürecine PlayStation 4, Xbox One ve PC oyuncuları katılabilecek. Tüm bunların yanı sıra, PC oyuncuları için Cumartesi günü herkesin girebileceği bir açık beta düzenlenecek. 11 Ağustos 2018 günü saat 18:00'da başlayacak olan PC platformu Call of Duty Black Ops 4 açık betası, tam olarak iki gün sürecek ve özel beta testi ile aynı anda sona erecek.

Call of Duty Black Ops 4 beta

Call of Duty Black Ops 4 beta testinin indirme boyutu ne kadar?

Eğer ortalama hızda bir İnternet bağlantınız varsa ve bir Xbox One veya PlayStation 4 kullanıcısıysanız, beta testini şimdiden indirmeye başlamalısınız (Bir sonraki bölüme göz atın). 31 GB dosya boyutu ile sadece en büyük Call of Duty beta testi değil, pek çok oyundan da daha büyük bir beta testi olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ki bu boyuttaki dosya boyutu ile karşılaşmamızın bir sebebi var. Call of Duty Black Ops 4 beta testi oldukça fazla içerik bulunduruyor ve bunlar da doğal olarak oyunun çok daha fazla yer kaplamasına sebep oluyor. İlerleyen bölümlerde bu durumdan da bahsedeceğiz.

Call of Duty Black Ops 4 beta testini önceden yükleyebilir miyim?

PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında beta testine katılacak oyuncular için sorunun cevabının açıkça evet olduğunu söyleyebiliriz. Beta testini şu andan itibaren indirerek oynamaya hazır hale getirebilirsiniz. Aynı şeyi PC platformu için söylemek ise maalesef mümkün değil. Call of Duty Black Ops 4 geliştiricileri bu platformda bir ön yükleme seçeneği olup olmayacağına dair şimdilik herhangi bir açıklamada bulunmadılar.

Call of Duty Black Ops 4 PC beta testi sistem gereksinimleri

Oyunun PC beta testine katılabilmek için bilgisayarınızın sahip olması gereken minimum ve önerilen sistem gereksinimleri Treyarch tarafından açıklandı. Dilerseniz hemen aşağıdan bunlara da göz atabilirsiniz.

Black Ops 4 PC beta minimum sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit veya daha yenisi
 • CPU: Intel Core i5 2500k veya AMD dengi
 • RAM: 8GB RAM
 • HDD: 25GB boş alan
 • Video: Nvidia GeForce GTX 660 2GB / GTX 1050 2GB veya AMD Radeon HD 7850
 • DirectX: Sürüm 11.0 uyumlu ekran kartı veya dengi
 • Network: Genişbant İnternet Bağlantısı
 • Ses Kartı: DirectX Uyumlu

Black Ops 4 PC beta önerilen sistem gereksinimleri

 • CPU: Intel Core i7 4770k veya AMD dengi
 • RAM: 12GB RAM
 • HDD: 25GB boş alan
 • Video: Nvidia GeForce GTX 970 / GTX 1060 6GB veya AMD Radeon R9 390 / AMD RX 580
 • DirectX: Sürüm 11.0 uyumlu ekran kartı veya dengi
 • Ağ: Genişbant İnternet Bağlantısı
 • Ses Kartı: DirectX Uyumlu

Call of Duty Black Ops 4 beta testi hakkında bilmeniz gereken her şey

Call of Duty Black Ops 4 beta testine nasıl katılınır?

Oyunun beta testine bütün oyuncuların katılamayacağını söyleyerek başlayalım. Beta testine kesin olarak katılmanın tek yolu Call of Duty Black Ops 4'ü ön sipariş yolu ile satın almak. Bunun dışında bir de yazımızın girişinde bahsettiğimiz gibi yalnızca PC oyuncularının faydalanabildiği açık beta bulunuyor. Call of Duty Black Ops 4 beta süreçlerinin tamamı özel beta testleri ve girebilmek için davetiye kodu elde etmeniz gerekiyor. Eğer herhangi bir şekilde bunları bulamıyorsanız, İnternet üzerinde yapılan çekilişlere göz atabilirsiniz.

PlayStation Mağaza, Xbox Mağaza veya Battle.net platformlarından oyunu dijital olarak satın aldıysanız, beta istemcisi otomatik olarak kütüphanenizde belirecek. Eğer oyunun fiziksel bir kopyasını ön sipariş ile satın aldıysanız, elde ettiğiniz kodu Call of Duty Black Ops 4 sitesinde etkinleştirerek beta katılım kodunuzu almanız gerekiyor.

Call of Duty Black Ops 4 beta testi için PlayStation Plus veya Xbox Live Gold üyeliği gerekiyor mu?

Call of Duty Black Ops 4 beta testine katılmak isteyen PlayStation 4 oyuncularının herhangi bir aktif aboneliğe ihtiyaçları yok. Yani PlayStation Plus üyesi olmasanız da oyunun beta testine rahatlıkla katılabilirsiniz. Xbox One üzerinden beta testine katılan oyuncuların ise Xbox Live Gold üyeliğine sahip olması gerekiyor. Aksi takdirde beta testine erişmeleri mümkün olmayacaktır.

Call of Duty Black Ops 4 beta testi sırasında ilerlemeler kaydediliyor mu ve katılım ödülleri sunuluyor mu?

Beta testi boyunca Call of Duty Black Ops 4 oynarken elde ettiğiniz ilerlemelerin hiçbiri final sürüme taşınmayacak. Yani test süreci boyunca elde ettiğiniz ödüller veya ekipmanları asıl oyuna aktaramayacaksınız. Bunun yanı sıra, beta süreçleri arasındaki ilerlemelerinizin ise birbirleri ile senkronize olduğunu söyleyebiliriz. Yani geçtiğimiz hafta PlayStation 4 özel beta testine katıldıysanız, bu hafta kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Call of Duty Black Ops 4 beta testine katılan oyuncuları ise ana oyunda özel ödüller bekliyor, söylemeyi unutmayalım.

Call of Duty Black Ops 4 battle royale modu beta testinde bulunuyor mu?

Hayır, çünkü Blackout battle royale modu Eylül ayında kendine ait bir beta testi ile karşınıza çıkacak. Her ne kadar bu beta testi için kesin bir tarih duyurulmamış olsa da, yakın zamanda Treyarch tarafından bir açıklama yapılacaktır diye düşünüyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.