Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 13.03.2018

Günümüzün popüler oyunları, içerisinde Battle Royale modu bulunduran tüm oyunlar. H1Z1, Arma 3, Fortnite: Battle Royale ve PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunları sadece birer küçük örnek olabilir bu tipe. Tabii bu oyun modu çok popüler olunca, diğer büyük video oyunu dağıtımcıları ve geliştiricileri de kendi oyunlarına bu modu ekleyip, oyuncu kazanmak isteyebiliyorlar. Tabii ortada böyle bir durum varken de gözler direkt olarak Call of Duty ve Battlefield markalarına gidiyor.

Daha önce sizlere sunduğumuz haberlerde, Battlefield V oyununda da, Call of Duty: Black Ops IIII oyununda da Battle Royale modunun olacağını belirtmiştik. İşte bugün Activision yaptığı yeni bir açıklamada, Battle Royale modunun ne kadar popüler olduğunun farkında olduklarını belirtti. Bunun üzerine bazı analistler de Call of Duty: Black Ops IIII oyununun içerisinde bu modun olabileceğini belirtti.

Bu noktada sizlere küçük bir ipucu verelim: Activision zaten daha önce bu modu bir Call of Duty oyununda denedi. Hangi oyunda olduğunu siz merak etmeden hemen söyleyelim: Call of Duty Online. Eğer dağıtımcı ekip, bu modun başarısını kendi markası altında da gördüyse, şimdi gerçekten böyle bir şeyler düşünülüyor olabilir. Özellikle, yatırımcılar toplantısında şirketin patronunun bu moddan açıkça bahsetmesi ve modun ne kadar popüler olduğunu bildiklerini belirtmesi, bizce bu anlama geliyor.

Call of Duty ile her şey göründüğü kadar basit olmayabilir.

Activision her ne kadar modun popülerliğinden haberdar olsa da, bu modu ana oyunlardan birine eklemek oldukça güç olabilir. Çünkü senelerdir bu oyunun 3 geliştirici ekibi de, 3 senelik aralarla sürekli aynı oyunu piyasaya sürüyor. Aynı oyundan kastımız ise temel olarak tabii. Yani, klasik bir senaryo modu, eşli oyuncu modu ve çevrim içi mod görüyoruz. Ardından oyun sürekli aynı tipteki ek paketler ile 4 defa destekleniyor ve yeni bir oyun çıkıyor. Bu tempo arasında geliştirici ekip, Battle Royale modunu şu an geliştirilen herhangi bir ana oyuna ekleyemeyebilir. İşte bu yüzden, Call of Duty: Battle Royale adında bir yan oyun görebileceğimizi düşünüyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.