Call of Cthulhu oyununun toplam oynanış süresi açıklandı

Call of Cthulhu oyununun toplam oynanış süresi açıklandı

Oyunda yavaş yavaş delirecekmişiz, ne güzel.

Geliştirilmekte olan Call of Cthulhu oyununun baş bölüm tasarımcısı, İngiltere’deki resmi PlayStation dergisine bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar, oyunun toplam oynanış süresi, oyunun genel ilerleyişi ve ana karakterin ruh haline kadar pek çok konu barınıyordu. Açıklamalara göre, oyun ilerledikçe yavaş yavaş psikolojik çöküntüye girecek olan ana karakterimiz, korkularıyla yüzleşecek. Oyunda verilen kararlar, psikolojik bozulmaya sebep olacak ve oyunun sonunu etkileyecek.

Call of Cthulhu oyununun toplam oynanış süresi açıklandı

İngiltere PlayStation dergisinin Mart 2018 sayısı için açıklamalarda bulunan oyun baş bölüm tasarımcısı Romain Wiart, ana hikaye oynanış süresinin 12 saat ile 15 saat arasında süreceğini söyledi. Belirlenen tahmini sürenin oyunun yayılışıyla olan ilişkisi hakkında bilgiler veren Romain Wiart, zaman içerisinde, ana karakterde oluşacak etkilere de değindi. Howard Phillips Lovecraft tarafından kaleme alınan eserlerden ilham alınarak geliştirilmekte olan oyunun ana karakteri sürekli aynı zihinsel güçte kalamayacağı açıklandı oyun baş bölüm tasarımcısı tarafından.

Howard Phillips Lovecraft eserlerinin en önemli özelliği, okurun psikolojisini etkilemesidir. Bunu yaparken, romanlarda karakter tariflerini en aza indirir yazar ve okurun bilincinin en çok korkacağı karakteri oluşturması sağlanır. Oyunun da yazarın romanlarında olduğu gibi bilinci etkileme mekanikleriyle hazırlandığını söylüyor Call of Cthulhu baş bölüm tasarımcısı. Verilecek kararların, oyunun ilerleyişine oldukça etki edeceğini söyleyen Romain Wiart, ana karakterin deliliği arttıkça oyundaki seçeneklerin farklılaşacağını belirtiyor.

Seçimlerin, oyunun sonunu etkileyeceğinin altını çizen Romain Wiart, yanlış kararlar, bölümlerdeki beceri eksiklikleri ve başarısızlıklarla, oyunda bazı yolların kapanacağını belirtiyor. Açık dünyada, korkutucu atmosferde, bir cinayet soruşturması yürüteceğimiz oyunun yeniden oynanışa müsait olduğu da yapılan açıklamalar arasında. Oyun yeniden oynansa da ana hikayede farklı yollar keşfedilecek fakat ayrı bir hikaye anlatılmayacağı da ekleniyor Romain Wiart tarafından.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın