Call of Cthulhu çıkış tarihi Steam mağaza sayfası yüzünden belli oldu

Call of Cthulhu çıkış tarihi Steam mağaza sayfası yüzünden belli oldu

Call of Cthulhu hikayelerini sevenlere müjde!

Kalem ve kağıt kullanarak oynanan klasik masa üstü rol yapma oyunlardan biri olan Call of Cthulhu, çıkış tarihini yanlışlıkla sızdırdı. Steam sayfası üzerinden kısa bir süreliğine çıkış tarihi göründü fakat hata yapıldığı anlaşılır anlaşılmaz geri çekildi. Durum bu raddeye geldiğinde VG247 yazarları oyunun dağıtımcısına tarihin doğru olup olmadığını sormuşlar ve geliştirici ekip yanlışlıkla yayımlanan çıkış tarihini onaylamış.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Call of Cthulhu çıkış tarihi Steam mağaza sayfası yüzünden belli oldu

Call of Cthulhu çıkış tarihi bir sızıntı yüzünden belli oldu

Call of Cthulhu’nun geliştirici takımı Cyanide Studio, oyunun Steam mağaza sayfasının çıkış tarihi kısmına sonbahar 2018 ibaresi kullanmışlardı. Fakat teknik bir hatadan ötürü mü, dikkat çekici olması istendiğinden bilinmez birden bire oyunun Steam mağaza sayfasında çıkış tarihi olarak 30 Ekim 2018 olarak göründü. Sorunun düzeltilmesi esnasında VG247 ekibi bu çıkış tarihinden emin olmak için oyunu dağıtan şirket Focus Home’a elektronik postsa attı. Resmi bir açıklama olmamasına rağmen Focus Home, 30 Ekim 2018 tarihini onayladı.

Görüşmenin sonunda çıkış tarihi kesinleşti ve Steam sayfasındaki tarih güncellenmeyerek kaldı. Böylelikle Call of Cthulhu çıkış tarihi ister istemez duyurulmuş oldu. Fakat haberler sadece bunlarla sınırlı değil. 30 Ekim 2018 PC sürümünün yanı sıra PS4 ve Xbox One sürümleri için de çıkış tarihi olarak belirlenmiş durumda. İnsanların bu oyunun çıkış tarihinde bu kadar meraklı olması gayet normal. Çünkü oyun ilk görücüye çıktığında takvimler 2014 senesini gösteriyordu.

Call of Cthulhu’ya uzak olanlar için biraz ondan bahsetmek gerekirse, 1924’te geçen bir dedektif macerası olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda anlatılan hikayeye ise, Darkwater Adası’na gönderilen ve Hawkins ailesinin ölümüne neden olan koşulları araştırmak için gönderilen özel bir araştırmacı olan Edward Pierce’ın gözünden tanık oluyoruz. Lovecraft hikayeleri ve mitolojik ögeleriyle süslenen atmosferde işler hiç de göründükleri gibi değildir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.