Büyük Horizon: Zero Dawn güncellemesi, indirmeye açıldı

Büyük Horizon: Zero Dawn güncellemesi, indirmeye açıldı

Oyunun fotoğraf modu, çok güzel özelliklere kavuştu.

Şubat 2017 sonlarına doğru, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsolları için çıkışını gerçekleştirmiş olan Horizon: Zero Dawn, oyuncular tarafından çok sevilmişti. İnceleme puanları tarafında da bekleneni veren Horizon Zero Dawn, çıkışını yaptığı günden beri aktif olarak destekleniyor. Oyunun geliştirici ekibi olan Guerrilla Games, ilk günden beri hem oyundaki hataları düzeltmek için güncellemeler yayımlıyor, hem de oyuna yepyeni özellikler ekliyor. Tüm bunların üzerine, bir de genişletme paketi üzerinde çalışıyorlar.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Büyük Horizon: Zero Dawn güncellemesi, Horizon Zero Dawn

Her şey bir yana, birkaç haftadır Guerrilla Games cephesi biraz sessizdi. Bizler de, oyuna olan destek kesildi diye düşünmüştük. Fakat PlayStation Blog üzerinden oyunun topluluk yöneticisi, yepyeni bir açıklama yaptı ve Horizon: Zero Dawn için yepyeni bir güncelleme duyurdu. Tabii bunlar geçen hafta gerçekleşti ve güncelleme de bu hafta için duyurulmuştu. İşte o güncelleme, bugün indirmeye açıldı!

Şimdi, eğer isterseniz, oyuna gelmiş olan güncellemeden bahsedelim biraz. Bahsettiğimiz bu güncelleme, şu sıralar indirmeye açık ve sürümün adı 1.20 olarak geçiyor. Bu güncelleme ile fotoğraf moduna yepyeni özellikler ekleniyor. Eklenen özellikler, 3 yeni filtre, ekrandaki ızgaraları görebilme imkanı ve görselin üzerine “Greetings From” metni ekleme olarak görünüyor. Fakat bunlar, fotoğraf moduna gelecek olan tek özellikler değil. En güzellerini, en sona sakladık.

Bahsettiğimiz yeni güncelleme ile Horizon: Zero Dawn fotoğraf modunda, karakterimiz poz verebilecek. Sadece poz değil, karakterimizin bakışlarını da değiştirebileceğiz ve kameraya bakmasını sağlayabileceğiz. Açıkçası bu özellik, benim oyunun çıktığı günden beri beklediğim tek fotoğraf modu özelliği idi. Bu yüzden, oldukça mutlu oldum yaşanan bu gelişmeden ötürü.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

1.20 güncellemesi ile Horizon Zero Dawn, sadece fotoğraf modu özelliklerine kavuşmadı. Açıklamalara göre, geliştirici ekip, oyunculardan gelen geri bildirimleri bayağı bir dikkate almış. Çünkü şimdi bahsedeceğimiz yeni özellikler ve hata düzeltmeleri, oyuncuların büyük bir şekilde istediği şeyler idi. Öncelikle, bu güncelleme ile kamera/nişan hassaslığını daha detaylı bir şekilde değiştirebiliyoruz. Böylece daha rahat bir kontrol sağlayacağız oyunda. Ayrıca, haritadaki simgeleri de eğer dilersek azaltabiliyoruz. Çünkü haritaya, simgeleri açıklayan bilgiler eklenecek ve eğer istersek, istediğimiz simgeyi kapatabiliyoruz. Oyunun haritasının, simge açısından, çok kalabalık olduğunu göz önünde bulundurursak, bu yeni özelliğin çok kullanışlı olacağını söyleyebiliriz.

Şu an indirmeye açık olan yeni Horizon: Zero Dawn güncellemesi, saydığımız tüm bu yenilikler haricinde, belki de yüzlerce farklı iyileştirme yapılacak. Güncelleme ile yapılacak olan tüm değişiklikleri, buraya tıklayarak görebilirsiniz. Fakat aklınızda bulundurun, tıklayacağınız linkte birkaç spoiler görebilirsiniz. Eğer oyunun senaryosunu henüz bitirmediyseniz, dikkatli okumanızı öneriyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.