Bungie, Destiny Grimoire Anthology adında fiziksel kitap hazırlıyor

Bungie, Destiny Grimoire Anthology adında fiziksel kitap hazırlıyor

Bungie'nin kurduğu evrene detaylı bakış için bir kitap.

İster inanın, ister inanmayın Destiny evreni gerçekten de bir hikayeye sahip. İlk oyunda, genişleme paketleri satışa çıkmadan önce hikaye anlatımı çok kötü olduğu için oyuncular pek de umduğunu bulamamıştı. Fakat oyun size belli başlı gereklilikleri yerine getirdiğinizde Grimoire isminde kartları açıyordu. Sizde Bungie’nin internet sitesi üzerinde bu kartlara erişebiliyor ve okuyabiliyordunuz. Kartları okuduğunuz zaman da gerçekten güzel ve derin hikayelere tanık oluyordunuz. Oyuncular, “Vay be bu oyunun evreni böyle şeylere de mi sahipmiş?” demekten kendilerini alıkoyamıyorlardı. Artık oyuncular hikayeyi, Destiny Grimoire Anthology sayesinde internetten değil, kitaptan okuyacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bungie, Destiny Grimoire Anthology adında fiziksel kitap hazırlıyor

Bungie, Destiny Grimoire adında fiziksel bir kitap hazırlıyor

Anlatılan hikayeler ya da evrene dair bilgiler ne kadar güzel olursa olsun bunları oyundan doğrudan değil de başka bir yerden dolaylı olarak almamız çoğu eleştirmen ve oyuncu tarafından eleştiri konusu oldu. Bungie, kelimenin tam anlamıyla topa tutulmuştu. Bu tepkilerle birlikte ikinci oyununa geçiş yapılırken, Grimoire kartlarını tamamen kaldırdı. Böylelikle hikayeye ve evrene dair bilgiler doğrudan oyunun içinden verilmeye başlamıştı. Bu kartların kaldırılmasıyla birlikte Destiny 2’da gerçekten hikaye anlatımı farkı kendini hissettiriyordu. Diğer oyunlara nazaran iyi olup olmadığı tartışılır ama serinin ilk oyununa nazaran çok daha iyi olduğu kesindi.

Durum bu şekilde olsa bile oyun hakkında daha fazla bilgi isteyen insanlar, Grimoire kartlarını çok seviyordu. İşte Bungie’de buna çözüm olarak Destiny Grimoire Anthology isminde bir kitap hazırlıyor. Üstelik Destiny Grimoire Anthology’nın mağaza sayfasına yazana göre bu daha birinci parça. Bölüm 1, Dark Mirror olarak adlandırılmış. Bu ismi ve mağaza sayfasındaki resmi referans alarak söylüyoruz ki çok büyük bir ihtimalle bu kitap, bizlere Oyrx, The Taken King hikayelerini anlatacak. Düşük bir ihtimal olarak görsek de belki Darkness’a dair bilgiler temin edebiliriz.

Destiny Grimoire Anthology, 25 dolara Bungie’nin mağaza sayfasında şu an için ön siparişte. Ön siparişler, 2018 senesinin sonbaharında kargolanmaya başlayacak. Kitap ayrıca bir okuma keyfinin yanı sıra Destiny 2 içerisinde sadece kitabı alanların temin edebileceği bir simge olan Codex Doctrinae dağıtılacak. Böylelikle oyuncular hem evrene dair daha geniş bilgiler elde edebilecek, hem de oyun içerisinde fazladan eşyaya sahip olabilecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.